Strony

poniedziałek, 30 września 2013

ŚWIECE z wosku pszczelego

Świece woskowe


Świece wyprodukowane z naturalnego, czystego wosku pszczelego z bawełnianym knotem oraz wzbogacone olejkami eterycznymi - są naturalnymi w najczystszej postaci produktami ekologicznymi wspomagającymi zdrowie człowieka. Płomień świecy woskowej, w przeciwieństwie do płomienia świecy parafinowej, jest nietoksyczny. Potocznie mówimy o płomieniu świecy woskowej iż jest to "życiodajny" płomień, a związane to jest z faktem, że jonizuje powietrze.

Świece woskowe możemy palić profilaktycznie codziennie przez 15-20 minut przed snem. Śpimy wtedy spokojnie, głęboko, a nasz sen jest zdrowy i rano budzimy się wypoczęci, pełni energii i tryskający zdrowiem.
  • Zaleca się palenie świec woskowych podczas wszystkich sesji prowadzonych przez bioterapeutów. 
  • Dobrze jest palić woskowe świece przy osobach osłabionych psychicznie i fizycznie oraz przy kobietach w ciąży.
Świece woskowe należy zawsze gasić przez zduszenie knota, lub przy pomocy specjalnego kapturka. Nie wolno od nich przypalać papierosów, gdyż wobec wierzeń dawnych ludów i nauk mistrzów duchowych - jest to profanacja i przynosi szkodę dla osoby zamiast pożytku. Świece woskowe od dawien dawna były i nadal są używane jako symbol ofiarny we wszystkich wielkich religiach świata, a także w obrzędach kulturalno - religijnych.

czwartek, 26 września 2013

JADEIT - Święty Kamień Mistyków



Jadeit - Święty kamień władzy, długowieczności, płodności, mądrości i równowagi.

Jadeit jest minerałem znanym także pod nazwą żad imperialny (przeźroczysty, szmaragdowo-zielony) - najbardziej znaną - która to też rozciąga się na nefryty. Minerał ten występuje w wielobarwnych bryłach o różnych kolorach: zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim, kremowym, białym, lawendowym, czerwonym, perłowym, szarym i czarnym. Czasem kolory się mieszają i tworzą wzory lub żyłki w skale. Jest bardzo rzadkim minerałem i rzadko też tworzy dobrze wykształcone kryształy, ale za to najczęściej występuje w postaci zbitej masy mikrokrystalicznej, włóknistej tworząc skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Również najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przeźroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem, a z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. Skupiska jadeitu mogą osiągnąć masę kilku ton, ale nie wszystkie minerały mogą się przydać jako materiał jubilerski. Jadeit jest też cenionym materiałem rzeźbiarskim, o którego wartości decyduje nie tylko artyzm artysty, ale również jakość użytego kamienia i jego barwa. 

środa, 25 września 2013

O CIERPIENIU

O cierpieniu słów kilka...




Wiele jest cierpienia na świecie, ale czy ludzie dobrze rozumieją co ono tak naprawdę znaczy? Po co, dlaczego i w jakim celu cierpimy żyjąc tu w ludzkich ciałach na Ziemi i po co się smucimy, umartwiamy i chorujemy skoro Dobry Bóg nie przewidział tego dla ludzi w swym akcie Stworzenia? Kiedy myślisz o cierpieniu, zazwyczaj boisz się tego, że ono cię spotka i że spotka twych bliskich i chcesz temu zapobiec, ale nie zawsze się to udaje, albowiem ludzie popełniają zbyt wiele błędów i ulegają zbyt wielu złym instynktom, kłamią i oszukują swych Guruh - Duchowych Nauczycieli, obiecując im różne rzeczy jak na przykład zbudowanie ashramu i nie dotrzymują słowa, a kiedy dotyka ich cierpienie, to nie zastanawiają się z jakiego powodu cierpią, ani dlaczego i co jest tego przyczyną. 

wtorek, 24 września 2013

OKULTYZM




Okultyzm to doświadczanie istnienia tajemnych sił w przyrodzie i w człowieku oraz ogół związanych z nimi praktyk, których celem jest wykorzystanie ich dla dobra człowieka lub też wywarcie wpływu na ludzkie zachowania i przebieg zdarzeń w przyrodzie. Badaniami zjawisk okultystycznych zajmuje się parapsychologia. Najczęściej kojarzona tematyka okultystyczna to różdżkarstwo i wahadlarstwo, mediumizm i spirytyzm, astrologia, numerologia, anioły czy wieszczenie przyszłości. Do zainteresowania zjawiskami określanymi mianem okultyzmu w drugiej połowie XIX przyczynił się m.in. filozoficzny pragmatyzm W. Jamesa i intuicjonistyczna “filozofia życia” H. Bergsona, które w konsekwencji dały początek filozoficznemu spirytualizmowi drugiej połowy XIX i XX wieku oraz teozofii.