wtorek, 29 listopada 2016

Tantra - duchowa praktyka białej magii



Śiva & Parvati

Dla zachowania dobrego zdrowia i pomyślności człowieka warto sobie uzmysłowić, że człowiek jest bardzo społeczną, socjalną istotą. Człowiek dla swego dobrego funkcjonowania potrzebuje dobrej i oddanej grupy przyjaciół, a ta potrzeba ludzkiej istoty powoduje powstawanie wszelkich grup społecznych, w szczególności zaś religijnych, duchowych czy okultnych. Wielkie Duchowo są te wybrane osoby spośród ludzi, które zostały przez Bóstwo i Bogini pobłogosławione wielką Łaską i obdarzone charyzmatami, aby nie spędzały życia w samotności i na bezwartościowych działaniach. Człowiek powinien zrozumieć i zrealizować cel swojego życia na Ziemi, zrozumieć, dlaczego tutaj się urodził i co ma w tym życiu do spełnienia.

Taka Samorealizacja przynosi człowiekowi błogostan i rzeczywiste szczęście w życiu. Człowiek, który nie rozpoznaje swojego celu w życiu ulega zagubieniu i zezwierzęceniu, a przecież dusza wrodzona w ludzkie ciało przychodzi na Ziemię po to, aby uczynić wysiłek skierowania się ku Niebiosom, wysiłek rozwoju ku wyższym sferom Ducha. Kto się nie podejmuje ulepszania siebie, rozwoju twórczych potencjałów, udoskonalaniu, ten zasadniczo marnuje swoje życie i swą szansę wzniesienia na wyższy poziom ewolucji Świadomości! Zezwierzęcenie wielu ludzi jest główną przyczyną istnienia zła w tym świecie ludzi, dlatego podstawową rolą edukatorów jest krzewienie idei humanistycznych, humanitarnych i braterskich!

O jak szczęśliwi są ludzie, którzy odnaleźli prawdziwą drogę i cel swego życia, cel istnienia ludzkości i bycia człowiekiem! Wszyscy, którzy odnaleźli cel i sen swego życia stają się głęboko religijni na podstawie doświadczenia i objawienia, a towarzyszy im wielka determinacja do działania, tworzenia i praktyki mistyczno-duchowej, jaką zawierają w swej głębi wszystkie prawdziwe szkoły religijne. Ludzie uduchowieni, niezagubieni, są bardzo ludzcy, delikatni, czuli i wrażliwi, szczególnie na cierpienie czujących istot, całej przyrody, chętnie wspierają innych pomagając bliźnim i są bardzo przywiązani do Boga, Guru i Wspólnoty Drogi, a Sādhana, codzienna praktyka jest podstawą ich życia i działalności na każdym polu!

Kto odnalazł Boga, ten ceni sobie związek z Guru i przynależność do Wspólnoty Drogi (Sanghi), a także osiąga cel życia z pomocą kompetentnego nauczyciela i przewodnika Drogi. Ostra i potężna Sādhana czyniona we właściwy sposób i pod kierownictwem odpowiedniego Mistrza daje spełnienie. Każdy człowiek szczery i oddany może również szczerze wypełniać każde zalecenie czy ćwiczenie, jakiego wymaga Sādhana, ażeby cel swego życia uczynić rzeczywistością, a potem pogłębić i rozwinąć! Regularność i cierpliwość, determinacja i zaufanie do przewodnictwa duchowego, niezawodnie prowadzą do sukcesu, a więź personalna, czysta i trwała z Guru, z Mistrzem Drogi, jest absolutnie niezbędnym fundamentem. Dom bez fundamentu się nie ostoi i rozpadnie przy pierwszej burzy, czyniąc osobę jeszcze bardziej zagubioną i pomieszaną w życiu.

Wielu ludzi na Zachodzie z nagła porzuca Guru czy Nauczyciela doprowadzając się do depresji, kryzysu psychicznego czy obłędu z powodu zerwania więzi z dotychczasowym Mistrzem. Jednakże takie chore zachowanie obce jest ludziom Wschodu i dlatego kultura duchowa na Wschodzie stoi na o wiele wyższym poziomie niż w krajach Zachodu. Starożytni mędrcy (Ŗszi), Święci (Sādhu), czy Mistrzowie (Swāmi) oświeconego ducha wskazywali, że najważniejszą ścieżką do osiągnięcia celu życia, prosperity i błogości oraz spełnienia jest DHYĀNA czyli MEDYTACJA! Mówi się o tym wśród przewodników i kapłanów wszystkich religii, jakie istnieją pod słońcem na Ziemi! Medytacja to sztuka życia pozwalająca osiągnąć sferę wieczności i nieśmiertelności oraz wiecznej błogości i szczęśliwości, która nigdy nie ustaje, o czym marzy skrycie lub jawnie prawie każdy człowiek.

DHYĀNA to stan Umysłu bez wahań, lęków, zachwiań, wątpliwości i innych sensualnych dwoistości, stan ponad chwilowymi, ściemniającymi wrażeniami! Każdy może próbować refleksji, zadumy, rozmyślania, ale ich głębią jest medytowanie bez mentalno-emocjonalnych przeszkód, w spokojnej i nieskończonej przestrzeni wyższej Jaźni, prawdziwie ludzkiej Duszy! Dhyāna ma często wymieniane trzy składniki, a są to Mantra (Dźwięk), Mudra (Gest) i Yantra (Znak, Symbol) zaś system praktyki zawierający te trzy składniki w wyraźny sposób, nazywany jest Tantrą, co się potocznie tłumaczy jako duchowa Kultura, albo biała, dobra Magia. Dzięki trzem elementom poważnej praktyki wewnętrznej i duchowej, jakimi są Wibracje Dźwięku, Gesty oraz Znaki, człowiek osiąga spełnienie swoich marzeń i dążeń, powodzenie w świecie, wpływy, a ostatecznie Siddhi, czyli moce boskich charyzmatów, obudzenie wężowej Mocy Bogini, co zwane jest potocznie Kundalini! Dobrze znane w każdej religii tak buddyjskiej czy hinduistycznej, jak i w muzułmańskiej czy chrześcijańskiej, te trzy metody praktyki: Mantra, Mudra i Yantra są dobrze znane w każdej religii,gdzie nawet gestem rąk czyniony znak krzyża to typowa Yantra, a powtarzana fraza tzw. przeżegnania się jako formuła to typowa, stale powtarzana Mantra!

Składanie rąk do modlitwy przed sercem, czy pozycja klęczna w modlitwie to typowa dla religii Mudra. Nie ma w Tantrze nic takiego bardzo tajemnego, chociaż każda rytualna czynność miewa swą głęboką interpretację i wyjaśnienie, znaną bardziej wtajemniczonym zaangażowanym czy zakonnym osobom. Tantra jako Mistyka Dźwięku, Gestu i Znaku jest głęboko praktykowana w obrębie Dachu Świata, jak nazywa się góry Himalaya wraz z Tybetem, a także po indyjskiej i chińskiej stronie Śnieżnych Gór! Powszechnie wiadomo, że sakralny i duchowy Taniec, oprócz śpiewu zawiera Gesty (Mudry) wykonywane całymi sekwencjami i dobranymi do przekazywanych treści słów. Stąd zapewne popularność, jaką ma duchowe Tańczenie w sakralny, rytualny i nabożny sposób, tak wśród Szamanów, jak w tańcach Tantry czy muzułmańskich Sufich. Stosowanie Mudr (czyli Gestów) dla leczenia wielu chorób, dobrze znane w starożytności, także współcześnie powraca na salony, a zalet terapeutycznych duchowego Tańca nie da się przecenić!
 
Bóg, Bóstwo i Bogini, posiada bardzo wiele imion, a wszystkie imiona Boże, uważane jako Święte przez odpowiednie im religie stanowią tak zwane Mahā Mantramy, Wielkie Słowa-Dźwięki, Wielkie Wibracje Ducha! Dla hinduisty Brahman czy Śiwa to Mahā Mantra, a dla muzułmanina Allāh to Mahā Mantra, podczas gdy dla chrześcijan i żydów JHWH (Jahwe) Elohim (Bóg) to Mahā Mantra albo EL SZADDAJ – Bóg Wszechmogący! Mantra służy przybliżeniu się człowieka do Boga, a także do Aniołów (Devas) czy Świętych i uważana jest za bardzo podstawowy, a zarazem najskuteczniejszy sposób uduchowiania i rozwoju człowieka. Kto nie praktykuje Mantry, ten na pewno pozbawia się możliwości uwznioślania, oczyszczania i wzrostu duchowego, to każdy człowiek niech wie i pamięta. Melodyczne recytacje, wibrujące powtarzania świętych imion Boga, to podstawa każdego różańca. Każdy szczerze oddany człowiek, oddany Bogu, chętnie i regularnie recytuje jakieś Imię Boże, czyli Mahā Matram, a czy jest to El Szaddaj czy Allāhu, czy też Om Śiwa, to już zależy i od tradycji, którą wybrał dla zgłębienia i często od karmana danej duszy i jej związku z religią. Oczywiście, szczegółowa i gruntowna Sādhana przekazywana jest przez odpowiednio doświadczonego Nauczyciela, Guru!

Tantra jest Białą Magią, a zarazem tym, co decyduje o skuteczności praktyki i otrzymywania Łaski, Charyzmy. Tantra nie jest praktyką czarnoksięstwa czy czarnej magii, co zwie się na Wschodzie jako Dźadu Tuna, ale jest ścieżką w sensie metody i techniki praktyki wiodącej ku Medytacji, ku temu, czym Dhyāna naprawdę jest. Bóstwo Śiwa oraz Bogini Parwati, władcy Niebios, są twórcami Tantry, która jest mistyczną i magiczną, charyzmatyczną stroną każdej religii, Huną Szamanów, cudownością Świętych Cudotwórców, mówiąc zrozumiale. Tantra ma praktykę Mantr jako podstawę, ale też pełno jest ezoterycznych medytacji, specjalnych przekazów i form praktyki dla różnych szczególnych celów. Powiada się, że Tantra jest Kultem Bogini, Mocy, bo Tantra powstała dzięki pytaniom Bogini Parwati kierowanych do Pana Śiwa, a zatem jest praktyką dla Kobiety Bogini i często przez kobiety w roli Guru bywa przekazywana! Nauka idei, ćwiczeń i metod Tantra Yana, Pojazdu, Wozu Tantry, trwa nieprzerwanie od ponad 22 tysięcy lat, jeśli brać pod uwagę najstarsze zapisane przekazy duchowe! Symbole, Gesty czy Dźwięki są doskonale ugruntowane w głębi ludzkiej psychiki w każdym społeczeństwie Trójkontynentu. 

Tantra w każdej organizacji religijnej jest praktyką, Sādhaną, a nie tylko zbiorem idei czy duchowych teorii, a kto zna Tantra Yanę, ten zna bardzo wiele praktyk Medytacji opartych na doświadczaniu trzech rdzennych metod i wiele Mantr na każdą okazję, jaką stwarza życie ludzkie. Energizacja środkowej kolumny ciała, pionowego kanału pierwotnej energii, kanału Suszumńa Nādî należy do podstawowych zagadnień praktycznych, a także skierowanie Mocy Kuńdalinî w górę, kanałem Suszumńa do kolejnych Siedmiu Ośrodków, Ćakramów, z którymi związane są zarówno Rytuały (Pudźa) jak i całe systemy specjalnych praktyk. Możecie być tylko wdzięczni Bogini Parwati za udostępnienie i przekazanie tak wspaniałej możliwości rozwoju całej ludzkiej rasie!


Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz