Pokazywanie postów oznaczonych etykietą karma. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą karma. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 grudnia 2019

Szkodliwa działalność złych uczniów

Jak źli uczniowie szkodzą swoim Mistrzom i sobie


Od dawna wiadomo i uczą o tym w szkołach duchowych na Wschodzie, że największy nawet mistrz i przewodnik duchowy, guru/h czy mesjasz może doświadczać cierpienia, choć zwykle nie jest ono ani potrzebne, ani przydatne. Mistrzowie Mądrości nie posiadają już własnego karmana więc ich cierpienie nie jest reakcją na ich własne grzechy czy błędy, ale bywa udziałem w karmanie zbiorowym społeczeństwa. Im mroczniejsze i ciemniejsze jest społeczeństwo, im bardziej prymitywne, tym bardziej prawdopodobne jest cierpienie powodowane głupotą i złośliwością otoczenia oraz ciemnotą tegoż społeczeństwa. Bardzo ciemne i mroczne istoty w ludzkich ciałach nigdy nie stają w obronie swych guru/h, ani żadnego nauczyciela duchowego. Tylko bardzo spowita w mroku osoba nigdy nie jest w stanie przeciwdziałać atakom ciemnych i demonicznych sił - tych fizycznych oraz tych w formie werbalnej (słownej) czy też mentalnej. Uczniowie i wielbiciele mistrza mają wiele pracy ochronno-obronnej do spełnienia i powinni być czujni w jej wykonywaniu. Przykład pouczania Ardżuny przez guru/h Krisznę na polu bitewnym Kurukszetra jest doskonałym obrazem, jak powinien zachowywać się wielbiciel i uczeń walcząc po stronie swego mistrza duchowego. Kto odmawia walki z atakami sił zła, ten jest niegodny duchowej ścieżki i na pewno nie pójdzie do Niebios, ale zostanie zesłany do Świata Mroku. Obowiązkiem ludzi uduchowionych jest przeciwdziałanie złu i stawanie do walki po stronie swego guru/h, mistrza duchowego, a ścieżka jest tak skonstruowana, że nikt tego nie obejdzie.

środa, 1 marca 2017

Joga - etapy metody i warunki praktyki

 Etapy - metody i warunki praktyki jogi



Joga to bardzo szerokie zagadnienie rozwoju duchowego. Joga jest istotą wszelkiej religii, istotą wszelkiego mistycyzmu, istotą wszelkiej duchowości i rozwoju duchowego. Joga wyróżnia osiem grup ćwiczeń, co przyjęło nazywać się asztangą – ośmioma członami lub ścieżką ośmioraką czy poósemną. Jama, Nijama, Asana, Pranajama, Pratjahara to pięć bardziej podstawowych grup ćwiczeń czasem określanych niższymi aspektami Jogi, a w sumie łatwiejszymi i bardziej ogólnodostępnymi aspektami Jogi. Klasyczna Hatha Joga opiera się o tych pięć wszechstronnie praktykowanych grup ćwiczeń, z Asanami jako środkowym punktem równowagi wokół którego obraca się cały trening doskonalenia człowieka ku boskości. Kolejne trzy grupy ćwiczeń zwane wyższą częścią Jogi to Dharana, Dhjana oraz Samadhi czyli prace wewnętrzne nad rozwojem zdolności do koncentrowania uwagi, medytacji oraz skupienia w Najwyższym. Kiedy główny ciężar praktyki położony jest na wyższe trzy aspekty Jogi, wtedy mamy do czynienia z metodami duchowego rozwoju takimi jak Krija Joga, Radża Joga czy Laja Joga. Oczywiście jakieś poważne podstawy ogólne praktykowania Jogi są zawsze potrzebne dla skutecznego korzystania z tych bardziej wewnętrznych metod duchowego urzeczywistnienia Jaźni czy Duszy, Atmana.

piątek, 24 lutego 2017

Dobrobyt - Prosperująca świadomość

Jak osiągnąć Dobrobyt i Świadomość Prosperującą



Większość ludzi na świecie żyje na granicy ubóstwa, toteż ważne jest, aby w procesie rozwoju duchowego, wskazać wszelkie elementy służące do zbudowania świadomości dobrobytu i dobrego prosperowania w codziennym życiu. Świadomość biedy, braku czegoś lub kogoś, czy też ubóstwa towarzyszy ludziom z pozoru nawet bogatym. Tak zwani milionerzy, multimilionerzy, miliarderzy wiele zarabiają, ale choć wydaje się, że mają dużo pieniędzy, to wiele tracą, marnotrawią i szybko bankrutują. Zdarza się, że mając duże pieniądze ludzie żyją biednie i nie starcza im pieniędzy tak samo jak ludziom bardzo biednym. Pokazuje to, że człowiek, zarówno biedny jak i bogaty powinien przyswoić sobie dobrze lekcję rozsądnego gospodarowania majątkiem oraz dochodami jakie posiada. Nie ma to już większego znaczenia czy dochody człowieka są bardzo niskie czy bardzo wysokie, rozsądek w ich użytkowaniu jest jednakowo potrzebny wszystkim stanom majętności i wszystkim statusom biedy w społeczeństwie. W dużej mierze trwałość i stałość ludzkiego dobrobytu zależy od tego jak ktoś jest dobry, niezepsuty, w swoim wnętrzu, zależy od wewnętrznej dobroci i dobrostanu. Dobrobyt to bardzo ciekawe pojęcie, słowo warte przemyślenia, a nawet głębokiej kontemplacji w sercu. Dobro jako stan bycia jest tutaj kluczem do zagadki prosperującej świadomości, stanu myśli i wyobrażeń, które nie muszą prowadzić człowieka ani do zguby ani do straty czy utraty tego, co posiada. Ludzie zwykle myślą, że bogactwo zdobywa się wyłącznie w nieuczciwy sposób albo dziedziczy po przodkach. Ale jest całe mnóstwo przykładów pozytywnych, które pokazują, że bogactwo przychodzi wraz z pracą i działalnością, która jest z gruntu uczciwa i pożyteczna. Oczyszczenie umysłu, oczyszczenie samej świadomości, ćittamu, z myśli i wyobrażeń, które są przeciwne dobrobytowi i szkodliwe dla rozwoju świadomości prosperującej jest niejako pierwszym poważnym krokiem w dobrej pracy usuwania syndromu ubóstwa, biedy i nędzy, nieudacznictwa i cierpiętnictwa. Świadomość Bogactwa, Obfitości i Dobrobytu wzrasta powoli ale skutecznie w miarę pracy solidnego oczyszczania i ubogacania wewnętrznego, które ma za zadanie przemienić nędzarza w bogacza.

Karma Joga w jej tradycyjnym ujęciu bezinteresownej pracy oraz służby Sevy - staje się fundamentem dla rozwoju prosperującej świadomości i stanu dobrobytu. Karma Joga to podstawowy trening jaki oferowany jest w Jodze przez wielkich Mistrzów Mądrości, Maharyszich i Ryszich, a podstawy tej metody Jogi streszczają się w idei pracowania dla przyjemności samego wykonywania pracy. Nie pracujemy dla zysku czy wypłaty, ale w tym celu, aby praca została dobrze i solidnie wykonana. Czerpanie satysfakcji i przyjemności z samego działania jakim jest wszelka możliwa praca bywa dla wielu początkujących osób bardzo trudne i frustrujące. Wielki Jogin Mahawatar Nagaradża Krija Babadżi - dawca Rebirthingu - ciągle powtarzał, że człowiek powinien być tak zaabsorbowany pracą, tym, co robi, że owa praca wydaje się wykonywać sama bez emocjonalnego oporu czy wysiłku ze strony tego, kto ją wykonuje. Można się ćwiczyć na każdej codziennej czynności, aż pracowanie pozwoli na stan umysłu wolny od poczucia straty czasu, awersji czy niechęci do pracy, poczucia marnowania czasu, który można by przeznaczyć na coś innego, etc. Jednym słowem, pracujemy ochoczo, bez oporów czy awersji do samej pracy, pracujemy z wielką satysfakcją, pracujemy tak jak bawimy się w najlepsze, gdy robimy to co lubimy dla naszej przyjemności. 

Karma Joga to bardzo specyficzne podejście do pracy, która z jednej strony jest poważna i odpowiedzialna, a z drugiej staje się rodzajem przyjemnej i satysfakcjonującej rozrywki, zabawy z jaką wędrujemy przez życie. Nielubiane, nieprzyjemne i niechciane czynności stają się początkiem wszelkiego braku i krachu, nędzy, biedy i ubóstwa a także problemów w prowadzeniu działalności dochodowej. Krótko i zwięźle Joga powiada człowiekowi: Ciesz się tym co robisz, niech twoja praca jest twoją rozrywką! Karma Joga w tradycyjnym ujęciu kładzie nacisk na służenie ludzkości, włączając w to wszelką pożyteczną działalność dla społecznego dobra, edukacji młodzieży oraz dorosłych, służby zdrowia i innych działań dobroczynnych, zmierzających do zmniejszenia ludzkich cierpień. Prawdziwy sens Karma Jogi wedle Mistrzów Mądrości Wschodu leży w uświadomieniu sobie, że boska Dusza, Jaźń czyli Atman przenikając każdą cząstkę ciała pracuje w każdej ludzkiej istocie, a cokolwiek jest wykonywane, w swej istocie jest czynione poprzez boską Duszę, Atmana, poprzez Wyższą Jaźń będącą cząstką Boga w człowieku. Karma Joga tak głębiej, bardziej metafizycznie rozumiana wymaga aby energia życiowa krążyła wewnątrz centralnego kanału ciała znanego jako Suszumna. Wtedy każde działanie jest aktywnością wynikłą z mocnego krążenia Prany w środkowym, centralnym kanale energetycznej struktury ciała, kanale, który jest niczym centralny słup czy filar całego ciała i całego naszego jestestwa. Karma Joga jest od strony energetycznej i duchowej Prana Karmą czyli pracą subtelnej energii życiowej emanowanej przez wewnętrzną Jaźń, Duszę, przez Atmana człowieka. 

W ten sposób człowiek oddany wykonywaniu pracy dla samej pracy w swej istocie pozwala na bardzo swobodny przepływ i swobodne działanie przepływającej energii życia i działa mocą wewnętrzną. Taka praca, tak spełniana aktywność dokonywana jest z większą siłą przebicia, z większą mocą, a przy okazji porywa oraz zachwyca innych, którzy zaczynają spontanicznie wspierać każde dzieło tak zorientowanego pracownika czy działacza. Dobra Karma Joga jest zarówno pożytecznym i pomocnym dla innych czynem społecznym jak i dochodowym, a do tego aktywnością czynioną z głębi Duszy za pomocą twórczej życiowej energii, Prana Karmana. Praca i działalność zarobkowa umożliwiająca życie i przeżycie związana jest mocno z pierwszym, podstawowym ośrodkiem skupienia w ludzkim ciele zwanym ćakrą korzeniową lub guziczną, muladharą. Ośrodek żywiołu ziemi służy wszystkiemu co jest materialne i potrzebne do życia na ziemi w tym wykonywaniu wszelkiej pracy i aktywności związanej z przetrwaniem człowieka jako jednostki oraz także ludzi jako gatunku. Praca pozwalająca zarabiać pieniądze bądź wytwarzać rzeczy i dobra na zamianę z innymi wytwórcami to domena guzicznego, sakralnego splotu u podstawy tułowia, pod kością ogonową. 

Praktykując świadomie Karma Jogę skupiamy się w tym ośrodku i szukamy siły dla przetrwania oraz mocy dla działania jakie wykonujemy w swojej pracy. Odczuwanie oraz obserwowanie doznań w korzennym ośrodku muladhara podczas wykonywania pracy zarobkowej czyli dochodowej to jedna z małych, ale przydatnych praktyk, codziennych ćwiczeń w Karma Jodze. Drugim ośrodkiem przydatnym w rozwijaniu świadomości prosperującej i stanów dobrobytu jest trzeci ośrodek zwany manipurą, ogrodem skarbów albo grodem klejnotów. Mani to dosłownie skarb albo klejnot, biżuteria, diament czy rubin, kamień szlachetny wyjątkowo drogocenny. Manipura to ośrodek symbolizujący skarby wewnętrzne oraz wszystko to, co jest dla człowieka drogocenne. Mani to klejnot i symbol zdolności odsłaniania czy odkrywania skarbów i rzeczy drogocennych. To taki rodzaj świadomości, który potrafi bogactwa zarówno odkrywać jak i rozwijać oraz gromadzić. Manipura pozwala zaspokajać potrzeby związane z nabywaniem rzeczy bardziej cennych, drogocennych i kosztownych oraz zdobywać klejnoty bogactw, złoto i kosztowności.  

Odblokowywanie obydwu tych ośrodków skupiania czy przebywania świadomości jest bardzo ważną częścią procesu rozwijania czy wręcz może nabywania świadomości prosperity. Zanieczyszczona i zablokowana muladhara nie pozwala na podjęcie skutecznych działalności umożliwiających zarobkowanie, a zablokowana i zanieczyszczona manipura nie pozwala na zdobywanie w życiu rzeczy kosztownych ani skarbów. Do kompletu mamy jeszcze ośrodek wiśuddha u podstawy szyi, który związany jest z nabywaniem skarbów duchowych i odkrywaniem wewnętrznych bogactw duchowych zgromadzonych w głębi samej Duszy czy Jaźni, wewnątrz Atmana, a także skarbów i klejnotów ukrytych acz dla człowieka przeznaczonych przez samego Boga. Jedną z zasad wynikających z ośrodka wiśuddha jest zależność bogactw zewnętrznych od tych wewnętrznych, co bardzo pomaga rozwijać i prowadzić wszelkiego rodzaju interesy z głębszą idei czy wzniosłym celem.

Istnieje kilkanaście ważniejszych sekretów osiągania stanu dobrobytu i prosperującej świadomości, a kilka z nich jest szczególnie ważnych. Jedną z bardzo ważnych zasad czy cech dla osoby kultywującej Bogactwo, Obfitość i Dobrobyt w codziennym życiu jest Szczodrość wobec innych osób. Szczodrość czy bycie osobą Szczodrą, to pewna elastyczność i swoboda zarówno w dawaniu innym jak i w braniu od innych. Ludzie obarczają swoje dawanie i branie bardzo wieloma emocjami, wyrzutami, żalami czy innymi negatywnymi emocjami. Kiedy dajemy innym cośkolwiek, tak rzeczy jak i pieniądze, czas, uczucie czy uwagę, nie powinniśmy tego żałować ani obarczać tego co dokonujemy żadnymi negatywnymi emocjami jak poczucie zubożenia, straty czasu czy poczucia szkody, że coś daliśmy i już tego nie mamy. Dawanie, nawet najskromniejszego prezentu jest okazją do wyczyszczenia swojej świadomości z negatywnych mas myślowych i emocjonalnych jakie wielu ludziom towarzyszą w czasie kiedy szykują prezenty, ofiarują swoje umiejętności czas czy uwagę innym. 

Żal jaki pojawia się gdy coś komuś kupimy, podarujemy, żal niespełnionych po latach oczekiwań, starań, ofiar i poświęceń staje się negatywną siłą blokującą naturalną z głębi duszy płynącą Szczodrość jaka jest potrzeba aby uruchomić naturalne Prawo Dawania i Brania, przypływu i odpływu rzeczy w przyrodzie. Negatywne intencje, żale i pretensje jakie wkładamy w to co dajemy stają się zalążkiem późniejszego zablokowania sił odpowiedzialnych za dostawanie i przekazywanie dóbr oraz bogactw tej ziemi w tym także pieniędzy jako umownego ekwiwalentu tego, co w rzeczywistości potrzebujemy. Branie, przyjmowanie rzeczy, prezentów, w tym także pieniędzy, przyjmowanie cudzego dla nas poświęcenia, czasu i uwagi to odwrotna strona tego samego medalu i także musi być wyczyszczona ze wszelkich negatywnych emocji, wspomnień oraz doznań. Człowiek Szczodry jest osobą która swobodnie daje i swobodnie bierze, swobodnie wydaje i swobodnie dostaje wszystkie rzeczy jakich potrzebuje, w tym także pieniądze oraz rozmaite skarby czy klejnoty. Kiedy zarówno dawanie jak i przyjmowanie sprawia zadowolenie oraz radość której praktycznie nic nie jest nam w stanie popsuć, wtedy można powiedzieć, że osiągamy stan praktycznej Szczodrości.

Rebirthing - Skuteczne oddechowe terapie 
pozwalające usunąć przyczyny nędzy i biedy:



Wszystkich chcących zgłębić tajniki ezoterycznej wiedzy
jak zdobyć bogactwo i żyć w dobrobycie
zapraszamy na warsztaty Tantry Dobrobytu


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com


czwartek, 24 listopada 2016

Związki miłosno erotyczne ludzi

Jak kształtować związki miłosno - erotyczne




Zawarcie związku i życie w nich pomiędzy dwojgiem osób płci przeciwnej to jeden z tak zwanych czterech wielkich tematów duchowości. Bardzo wiele osób przychodzi do nauczycieli duchowych szukać pomocy dla swoich związków miłosno-erotycznych lub w celu znalezienia odpowiedniej osoby dla szczęśliwego życia we dwoje. Takie osoby powinny być świadome, że samo znalezienie drugiej połówki lub uratowanie związku przed stagnacja i rozpadem nie jest celem samym w sobie i że szczęście w swej istocie nie zależy od osób dostarczających miłosnych rozkoszy. Szczęście i spełnienie to stadium rozwoju ludzkiej świadomości, kiedy istota ludzka stopniowo przeobraża się w postać anielską, boską i ponad stanami szczęścia czy błogości osiąga się samo czyste istnienie.
 
Kāma to miłosno-erotyczne zaspokojenie i spełnienie, ale spełnienie tylko do pewnych granic, często uwarunkowanych kulturą i zwyczajami w lokalnej społeczności, a także własnym losem zdeterminowanym w kolejnych dawnych żywotach. Bardzo wiele, choć nie wszystko, w tworzeniu udanych, długotrwałych związków zależy od obrazów miłosno-erotycznego pożycia, jakie człowiek zakodował w sobie od dzieciństwa, czyli od wzajemnych relacji rodziców i rodziny. Złe wspomnienia można zatrzeć, a złe wzorce przetransformować w znacznie lepszą postać, jednak podświadomy umysł gra dużą rolę w niewidzialnym tworzeniu i planowaniu reakcji i relacji pomiędzy dwoma osobami, nawet jak zauroczone są stanem zakochania.

sobota, 21 marca 2015

Gayatri - pieśń światła bogini Matki Ziemi

Gāyatrî - Pieśń Światła  




Ludzkość od tysięcy lat zna ideał Bogini Matki Ziemi, słonecznej duszy całej przyrody i planety, super bogini ucieleśniającą Moc Światła. Odrodzenie pogłębionej duchowości obrazu mistycznej Bogini jest bardzo ważne dla zrównoważonego rozwoju duchowego całej ludzkości. Gāyatrî to Pieśń Światła, Mądrość Ziemi, Moc Światła i wiele jeszcze innych wspaniałych określeń oddających fenomen Boga-Kobiety, czyli Bogini, nie niższej i nie wyższej, ale partnersko równej części Boskiej Pary Rodzicielskiej. Wiele zła jakie dzieje się w ludzkich społeczeństwach pochodzi z tego, że zapomina się o wewnętrznej strukturze Bóstwa jako Boskiej, Niebiańskiej Pary, Boga i Bogini! Starożytni Bóstwa czcili bezosobowo jako Wielkiego Ducha, ani męskiego ani żeńskiego jednak jednocześnie osobowo jako doskonały ideał wzorcowej Pary, jako Boga oraz Bogini, którzy mają jednaką władzę i prawa, a przy tym stanowią zupełną Harmonię.

Długotrwałe ziemskie pary rodziców żyjące w zgodzie i harmonii dawano za wzór współżycia i współistnienia na sposób Niebiański. Jeśli ludziom nie jest łatwo stwarzać długotrwałe więzy miłosne, bardzo zjednoczone i harmonijne pary, to nie są zbyt uduchowieni. Pomocą dla ludzkości jest oczyszczanie się z pomocą Medytacji i Światła doskonale generowanej i wzmacnianej przez dźwięki Gāyatrî-Mantry, która opisuje i przywołuje żeńską Boskość Światła. Słowa i znaczenie tej bodaj najstarszej z powszechnie używanych inwokacji, modlitw i mantramów są ogólnie znane, chociaż można ciągle pogłębiać zrozumienie tego, co przychodzi z czasem praktykowania. Normą jest wśród ludzi poszukujących uduchowienia, że praktykuje się recytacje Gāyatrî-Mantram 2 lub 3 razy dziennie po 108 x na różańcu z nasion drzewa rudraksza, który daje ochronę przed złem. Bardzo początkujący mogą zacząć chociaż jeden cykl o świcie czy poranku, kiedy energia Ziemi i Słońca są w harmonii i dużym natężeniu. Dobrze jest kultywować Gāyatrî jako modlitwę przed jedzeniem czy po spożyciu posiłku, przed rozpoczęciem podróży, albo z okazji podpisywania ważnego kontraktu w przedsiębiorstwie.