piątek, 10 marca 2017

Szkoły ezoteryczne i tajemne

Przyjmowanie uczniów do szkół ezoterycznych i tajemnych


Gurudeva - Lew Dharmy

Na Zachodzie niewiele jest szkół wiedzy tajemnej, szkół ezoterycznych, a nieliczne jakie istnieją mają zwykle swój wschodni lub bliskowschodni rodowód. Ludzie poszukujący duchowości nie wiedzą zwykle ani jak rozpoznać autentyczną szkołę tajemną ani nie wiedzą czy to co za szkołę taką się podaje rzeczywiście jest takową szkołą ezoteryczną. Jedną z pierwszych oznak duchowej autentyczności jest dłuższa, trwająca przynajmniej kilkaset lat, a lepiej kilka tysięcy lat tradycja linii przekazu z mistrza na ucznia. Inną oznaką jest inicjacyjny model przyjmowania adeptów oraz przechodzenia do kolejnych klas czy stopni nauki oraz wtajemniczenia duchowego w takiej szkole. Każda szkoła ezoteryczna ma charakter zamknięty, sekretny czyli hermetyczny, inicjacyjny czy inaczej hierofantyczny oraz posiada długą tradycję swojego istnienia wywodzonego od nieomal mitycznych postaci z dalekiej starożytności. Nie można posiąść wtajemniczenia przekazu oferowanego przez tajemną szkołę w krótkim czasie, bez poważnego zaangażowania ani odkupić za wielkie pieniądze ezoterycznych sekretów czy stopni, które zwykle przekazywane są po latach testowania kandydatów przez dobrych mistrzów szkoły wybranym uczniom. Ludzie, którzy myślą, że adresy szkół ezoterycznych czy tajemnych znajdą w prasie z ogłoszeniami, w książce telefonicznej czy w wykazie instytucji oświaty bardzo grubo się mylą, gdyż szkoły ezoteryczne zawsze związane są z duchowymi mistrzami o których istnieniu nawet poszukujący duchowości czy wiedzy tajemnej nie zdają sobie sprawy. Należy więc unikać tych, co ogłaszają się twórcami jakiejś jogi czy też ścieżki rozwoju a nie mają swojego Mistrza - Duchowego Przewodnika.


Szkoły tajemne są po prostu tajemne, a zatem o ich istnieniu nie dowiemy się z publikacji ani ze spisów instytucji oświatowych. Szkoły tajemne aranżowane są tak jak przed wiekami w sposób prywatny, unikają rozgłosu czy reklamy. Mistrz który żyje pośród ludzkości wybiera sobie uczniów, ale ludzie w okolicy nie wiedzą ani kto jest mistrzem ani kto jest uczniem. Im większa jawność tym mniej to szkoła ezoteryczna, tajemna, chociaż zdarza się, że i w egzoterycznych szkołach około duchowych poziom nauki i praktyki bywa przyzwoicie wysoki, a jej celem jest wtajemniczenie. Cały problem w tym, że mistrz wiedzy tajemnej jest zasadniczo tajemny, a zatem nie naucza jawnie lecz w sekrecie, poza publicznym widokiem gawiedzi czy plebsu, a także poza publicznością ludzi, którzy chociaż zainteresowani żywo są ezoterycznymi sekretami, to jednak nie są jeszcze gotowi aby spotkać prawdziwego mistrza duchowego. Bardzo ważnym jest w poszukiwaniach podjąć jakieś poważne przygotowanie do ezoterycznej, tajemnej szkoły duchowej. Ścieżka Przygotowania do ezoteryzmu czy hermetyzmu zaczyna się dzięki podjęciu długotrwałej aktywności w postaci nauki i praktyki, takiej która raz rozpoczęta praktycznie nigdy się nie kończy, a jeśli już to i tak trwa kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat. Rozwój duchowy człowieka ma pewne stopnie, ale ich realizacja, osiągnięcie trwa przez bardzo długie okresy wytrwałego dążenia w praktyczny sposób. Nie ma stopni osiąganych w krótkim czasie ani w formie jednorazowych kursów z licencjami na wyższą 'ezoteryczność'. Ludzie, którzy zaliczyli po kilkadziesiąt, a nawet kilkaset krótkich kursów na każdy temat i z dyplomem mogą spokojnie wyrzucić wszystkie swoje dyplomy i certyfikaty do kosza na śmieci, gdyż w szkole ezoterycznej nie przedstawiają żadnej wartości, a jedynie są oznaką nierozsądnych wydatków, jeśli były kosztowne. Marnotrawienie funduszy na bezsensowne cele oznacza, że osoba z setkami czy dziesiątkami certyfikatów nie ma jakości duszy aby być odpowiednią do spotkania szkoły tajemnej i mistrza. 

Tak właśnie jest, że mistrzowie nie cenią dyplomów ani certyfikatów, a bardzo cenią duchową dojrzałość do poważnej wewnętrznej transformacji, gotowość do przemienienia w istotę wyższego rodzaju i do podjęcia autentycznej Ścieżki Duchowego Rozwoju. Adepci zwykle najpierw otrzymują pewne drobne sekrety o których nie wolno im z nikim rozmawiać, a jeśli przez wiele lat dochowają tych tajemnic, dopiero rozpoczyna się proces faktycznej podróży ku wzniosłym stanom świadomości. Szkoła ezoteryczna, szkoła wiedzy tajemnej nie jest dla osób z nałogami czy złymi cechami, nie jest dla ludzi, którzy mają potrzebę chwalenia się tym, gdzie oni należą i jakie tajemnice posiedli. Takie płytkie plotkarskie umysły nie nadają się nawet do tego, żeby Oko Mistrza na nich wejrzało chociaż przez chwilkę, gdyż zachowanie i postawa przez lata dowiedziona życiem jest dopiero kwalifikacją wedle której mistrz dobiera uczniów do swej wewnętrznej, ezoterycznej szkoły. Szukamy zatem szkół ezoterycznych wokół tych, którzy gromadzą się dla duchowych praktyk wokół osób, które przez dziesiątki lat niestrudzenie prowadzą te same duchowe aktywności dla wybranych przez siebie kandydatów, a unikamy efemerycznych zjawisk pojawiających się jako samozwańczy lider czy liderka nie wiadomo skąd ani od kogo. Wszystkie autorskie kursy, które nam nagle wyskakują jako rzekomo duchowe czy ezoteryczne zwykle nie mają nic wspólnego z drogą duchowego rozwoju, a jedynie są oznaką, że ktoś kto o duchowym, ezoterycznym nauczaniu nie ma pojęcia zamierza swoimi kursami zarobić na niewiedzy i naiwności poszukujących. Szkoły tajemne, ezoteryczne, bazują na stałych i długich, regularnie powtarzanych programach w których ciągle się pogłębia tak wiedzę jak i praktykę oraz wszystko, co do realnego postępu w rozwoju duchowym jest potrzebne. Ludziom bardzo wiele potrzeba do zrobienia, aby byli wystarczająco zdatni do poważnej duchowej pracy w obecności mistrza duchowego. 

Na Wschodzie częściej niż na Zachodzie przypomina się o tym, że zanim uczeń będzie gotów z ust Guru i starszych uczniów mistrza otrzyma wiele surowych reprymend a także ostrych nagan, gdyż trzeba aby kandydaci do szkoły ezoterycznej wyzbyli się wielu skłonności, które są niewłaściwe, demoniczne, złe, szkodliwe, niepożądane i wstrętne. Oczyszczenie w procesie przygotowania do Uczniostwa duchowego to praca ciągłego wyzbywania demonicznych cech, zachowań i skłonności i awersji, które są niepożądane, a wzbudzanie i utrwalanie jakości, które są wymagane w duchowej drodze rozwoju. Warto pamiętać, że chodzenie na zajęcia czy programy intensywne do osób, które do samej idei istnienia mistrzów duchowych, guru czy do inicjacyjnych wtajemniczeń mają jakieś wątpliwości lub awersje zawsze jest wysoce dla rozwoju duszy szkodliwe, nawet jak odbywa się pod szyldem duchowego rozwoju i wzrostu. Trzeba też pamiętać, że wiedza tajemna nie jest przekazywana na piśmie, zatem nie wyczytamy jej z żadnych nawet najmądrzejszych książek. Wiedza tajemna odpowiednia dla ezoterycznego i hermetycznego poziomu nauczania przekazywana jest zawsze z ust żyjącego mistrza duchowego do uszu żyjących uczniów, a to, co znajdujemy jako publikacje, jest co najwyżej jakimś przygotowaniem do zostania duchowym uczniem u żyjących mistrzów, a nie samą tajemnicą. Wschód używa pojęcia Rahasya dla wszystkich autentycznych przekazów tajemnej wiedzy ezoterycznej jakie miewają miejsce w drodze bezpośredniej, z ust mistrza do uszu ucznia. Można rozumieć pojęcie Rahasya jako Ezoteria, acz trzeba też pamiętać, że wszelkie przekazy jakie odbierają rozmaite osoby od różnych duchów, rzekomych aniołów czy całych korporacji ze świata niewidzialnego nie są przekazami ani wiedzy tajemnej ani w szczególności nie pochodzą od autentycznych mistrzów duchowych czy istot światła jak to czasem się reklamuje. Przekazy od bytów należą do wiedzy niższego rodzaju zwanej mylącą, gdyż astralne duchy i rzekomi astralni przewodnicy nie mają ani z duchowością ani z sekretnym przewodnictwem nic wspólnego, gdyż byty owe, chociaż potrafią podawać się za mistrzów same należą zaledwie do marnej ułudy iluzorycznego świata astralnych przestrzeni zagubienia i pobłądzenia. 

Mistrzowie duchowi, Gurudevah, zawsze są żyjącymi na ziemi w ludzkim ciele duchowymi istotami wyższego rodzaju, chociaż stwierdzenie tego dla zwykłych ludzi jest niemożliwe, jako, że zwykli ludzie nie posiadają ani duchowym zmysłów mądrości ani narzędzi zewnętrznych żeby rozeznać kto jest a, kto nie jest duchowym mistrzem. Niestety wszyscy domorośli psychicy, w tym psychotronicy którzy uważają się za wysokie zwykle 33-cie stopnie czy poziomy duchowego rozwoju należą do niskiej i zdemoniałej klasy dusz, która o duchowym mistrzostwie nie ma pojęcia, a ich wahadła oraz różdżki zupełnie nie nadają się do pomiarów stopnia duchowego wzrostu tych, którzy są istotami ponadludzkiej sfery. I tak wielu małych dorobkiewiczów szpanujących pomiarami stopnia duchowego rozwoju i mistrzostwa robi z siebie pajaców dowodząc swym postępowaniem, że należą do mamideł podludzkiej kategorii tych, co ulegli pomyleniu przez mroczne sfery tej planety. Strefa ezoteryczna jest bardzo dokładnie zamknięta przed ciekawskimi oraz szczególnie przed tymi, którzy są nawiedzeni i pomyleni, a przed którymi bramy szkół duchowych i ezoterycznych raczej trzeba pilnie strzec niż im otwierać. Mistrzowie duchowi, Gurudevah, są aniołami mądrości wcielonymi w ludzkie ciała dla niewidzialnego kierowania ezoterycznym kształceniem ludzkości. Jednakże to mistrzowie sami wybierają sobie godnych tego miana uczniów, gdyż to mistrzowie duchowi są tymi, których duchowe moce i zmysły mądrości są na tyle wydoskonalone aby rozpoznawać gotowość czy zdatność ludzkich istot do podjęcia procesu duchowego przemienienia, transformacji w istotę światła czyli stania się osobą oświeconą. Nie mniej, każdy mając odpowiednie wskazówki, chociażby moralne może sam zacząć się przygotowywać, acz nie może dać się uwieść rozmaitym wahadlarskim psychikom mierzącym swoje urojone pseudo stopnie rzekomego rozwoju czy też nie może dać się uwieść astralnym duchom czyli jakimś niewidzialnym bytom z pośledniego świata w którym bytują duchy zmarłych i rozmaite demony. 

Warto pamiętać, że osoby, które nie są w codziennym życiu zwyczajnie prawe, uczciwe, prawdomówne, sprawiedliwe, życzliwe, rzetelne, solidne, słowne, skromne, cierpliwe, lojalne, nie nadają się nawet do tego, aby przyjąć je do jakiejś grupy osób które podejmują zaledwie wstępną ścieżkę przygotowania na spotkanie z ezoteryczną wiedzą tajemną i inicjacją w tajemnej, misteryjnej szkole ezoterycznej u duchowego mistrza. Kiedy z wyższych, oświeconych sfer istnienia widać, że w jakimś kraju zbierze się grupa chociażby tylko kilkudziesięciu osób gotowych do ezoterycznej szkoły tajemnej, jeden z mistrzów światłości przygotowuje swoje wcielenie w tym kraju aby tych wszystkich uczniów zgromadzić, nauczać, prowadzić i podnieść na kolejny stopień ewolucji duszy. Nie jest łatwo o mistrza duchowego, a naród na mistrza musi sobie zasłużyć w ten sposób, że jego awangarda rozbudza w sobie duchowe skłonności do ścieżki ezoteryki i oświecenia. Każdy mistrz duchowy jest największym skarbem narodu w którym się zrodził, skarbem w ludzkim ciele, skarbem o światłej duszy w stopniu oświecenia niemożliwym do ujrzenia dla tych, którzy nie są na tym samym stopniu duchowej ewolucji, gdyż to właśnie wtajemniczenia duchowe są misteryjną tajemnicą życia.
Wszystkich chcących zgłębić tajniki ezoterycznej wiedzy zapraszamy na warsztaty jogi


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz