niedziela, 10 stycznia 2021

Patroni Miłości i Pomocni Święci Orędownicy

Opiekunowie do których warto zwrócić się z prośbą o wsparcie i pomoc

Andrzej Apostoł (świętujemy 30 listopada - tzw. Andrzejki)


Patron wróżb, hucznych zabaw i dziewcząt szukających męża. Opiekun niezamężnych kobiet. Patron związków narzeczeńskich i małżeńskich. Opiekun podróżujących, rybaków, rycerzy, woziwodów, rzeźników. Ten orędownik zakochanych wspomaga w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa. W Polsce wciąż cieszy się dużą popularnością, gdyż zwyczaj wróżb andrzejkowych tzw. "Andrzejki" pochodzą z jego kultu. W wigilię św. Andrzeja dziewczęta leją roztopiony wosk przez ucho klucza na wodę i zgadują z figur, jakie się tworzą, która z nich jako pierwsza będzie miała wesele i jak będzie wyglądał wybranek. Wróżb andrzejkowych jest o wiele więcej, gdyż szczególnie dziewczętami opiekuje się Św. Andrzej.

Antoni z Padwy - 17 czerwiec

Dobrze Go wzywać, jeżeli coś zgubimy, albo schowamy gdzieś i zapomnimy gdzie. Gdy chcemy wyjednać wsparcie dla dzieci i bliskich osób. Pomaga odnaleźć zagubione serce i miłość. Jest patronem chorych na syfilis i domów publicznych i dba, aby w nich nie brakowało interesantów. Jeśli utraciliśmy coś, za czym tęsknimy - prośmy Antoniego o przywrócenie tego wszystkiego. Święty Antoni jest patronem żniw, par narzeczeńskich, sierot i dzieci oraz więźniów. Prosimy Go o pomoc nie tylko wtedy gdy zgubi się jakaś materialna rzecz, ale przede wszystkim wtedy, gdy zgubimy wiarę, sens w życiu i nadzieję. Święty Antoni jest też patronem górników, tak jak Święta Barbara czy Święta Kinga - niezwykle wrażliwa na ból strapionych.

piątek, 1 stycznia 2021

Laya Marga - Ścieżka Wchłonięcia

Laya joga - Laja Marga - Ścieżka Wchłonięcia




LAJA MARGA Siedmiostopniowa ścieżka (Marga) duchowego wzrostu rozpuszczająca w niezmierzonej ŁASCE oceanu miłosierdzia Najwyższego Boga, poprzez sukcesję mistrzów linii przekazu. Proces laja jest rozpuszczeniem cielesnej natury (wirat) w wielkiej przestrzeni ducha, w pustości kosmicznego bezkresu (mahakaśa). Wielki Święty, Boży Duch jest nieustannym dążeniem wszystkich aspirantów ścieżki laja - zwanych też, czela, co znaczy uczeń. Można nazwać laja jogę ścieżką wchłonięcia w świadomość Wielkiego Ducha (Brahmana, Paramatmana, Paramśiwa). Siedem kolejnych stopni uczniowskich powiązanych jest z siedmioma ośrodkami duchowej energii, czyli tzw. ćakramami. Proces wewnętrznej przemiany na każdym stopniu odpowiada rytmowi życia każdego z adeptów ścieżki, wyznaczając jakby kolejny pojazd do celu, podróżujący jednak z coraz większą prędkością.

Laja Joga znana jest zwykle ze swych głęboko ezoterycznych nauk o ćakramach, ośrodkach subtelnych energii i mocy duszy (jaźni). Laja Joga - jako całość jest pojazdem duchowego wzrostu, pochodzącym z duchowej tradycji lini sukcesji zwanej Himalaya, jest darem Mędrców z gór i zawiera mądrość Wielkiego Ducha Góry. Wielcy Ryszi (Mędrcy) kultywują tę ścieżkę wchłonięcia w Łaskę Guru. Mistrz SIWA zwany Panem Joginów oraz jego małżonka Bogini PARWATI zwana Strażniczką Tantry, stoją na czele całej lini sukcesji tradycji Himalaya. Praktyka Laja Jogi zawiera ogromne bogactwo kontemplacji piękna przyrody oraz wiele misteriów związanych z aniołami - duchami przyrody. Najpierwszym aniołem Bożym czuwającym nad harmonią życia w naturze i rozwojem wszystkich form życia jest Rudradewa. Możemy pamiętać iż większość uzdrowień dzieje się poprzez otwarcie serca dla leczniczych potęg duszy żyjącej jako przyroda. Wszystko co Bóg stworzył jest bowiem dla nas dobre, a nie stworzył On niczego złego. Stąd jogiczne treningi harmonii z siłami przyrody niosą nam dobro, są dla nas dobrem i częstokroć jedynym Bożym lekarstwem.