Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mądrość. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą mądrość. Pokaż wszystkie posty

środa, 26 kwietnia 2017

Drzewo - tajemny symbol ezoteryki

Drzewo – Wielki Symbol Ezoteryki 


Mistrzowie duchowi i prorocy, awatarowie nazywają Drzewo przyjacielem człowieka, uosobieniem życia, zakazują ścinania drzew a nakazują sadzenie drzew wszędzie gdzie mieszkają ludzie. Drzewo posadzone i pielęgnowane jest symbolem ekologicznej i uduchowionej świadomości, a liderzy duchowego rozwoju, magii czy ezoteryki wielce polecają medytacje z drzewami. Pośród Indian drzewa były wielce szanowane jako źródło ożywczej i leczniczej energii, a także jako żywe świadomości, inni ludzie! Drzewo Życia, to symbol systemu nerwowego, a także systemu duchowego, który na podobieństwo drzewa, acz odwróconego znajduje się w każdym ludzkim organizmie. Joga zaleca odwrócone pozycje jak “stanie na głowie” lub “świeca” do medytacji, gdyż wtedy system oddechowy i nerwowy są podobne do drzew, z korzeniem wyrastającym z ziemi, gałęziami do góry, co wzmacnia kontakt z mocą Przyrody i Matki Ziemi. Mędrcy i Mistycy wszystkich kultur i narodów troszczą się o ochronę całej Przyrody, zdecydowanie przeciwstawiając się jej niszczeniu, bezsensownej eksploatacji i dewastacji. Mędrcy i szamani różnych narodów starają się chronić drzewa, ze wzmożoną siłą, zapobiegając ich wycinaniu, karczowaniu czy nawet oszpeceniu przez przycinanie. Nie jest uduchowioną osoba, która nie dba o ochronę przyrody, a szczególnie drzew, bo duch zawsze dba i ochrania to, co służy jako źródło sił życiowych, źródło energii życia i zdrowia. Produkcja tlenu przez drzewa jest wystarczającym, naukowym argumentem dla ochrony drzewostanu, nawet dla ateistów i najzimniejszych racjonalistów, tym bardziej dla mistyków!

poniedziałek, 23 stycznia 2017

Astrologiczna wiedza o żywiołach i czakrach

Astrologiczna wiedza o żywiołach i ćakrach





Człowiek może rozpocząć świadomą podróż duchową na wiele sposobów. Wielu poszukujących rozpoczyna ją od studiów wiedzy astrologicznej, a co za tym idzie od zdobywania wiedzy o wpływie władców (aniołów) Znaków Zodiaku na człowieka i społeczeństwo planety. Jest prawdą, że nie ma znaczenia od jakiej części sekretnej, wewnętrznej wiedzy człowiek zacznie, ale bardzo ważne jest, aby nie ustawał i dążył do poznania Boskiej Wiedzy w całej pełni. Wpływ Znaków Zodiaku czy raczej tak zwanych Duchów, Aniołów, które okrążają planetę na tle Nieba jest znany ludzkości od zarania jej dziejów. Jest to bardzo długi okres czasu zważywszy, że teraz mamy siódmą Manwantarę zwaną wiekiem Waiwaswata Mańu, a to jest okres 4 mln 320 tysięcy lat, który zmierza ku końcowi. Duchy Zodiaku obiegają Ziemię w przeciągu cyklu precesyjnego zwanego rokiem platońskim, który trwa od 18-36 tysięcy lat, a średnio około 24 tysięcy lat. Bieżący cykl trwa prawie 26 tysięcy lat, w czasie których Duchy Zodiaku obiegają cały niebieski zwierzyniec. Jeśli Słońce widoczne jest przez pryzmat jakiegoś Zodiakalnego Anioła, wtedy mówimy, że aktualnie ten Solarny Duch czy Promień jest uaktywniony i oddziaływuje potężnie na wszystkie formy życia.

czwartek, 15 grudnia 2016

Guruh - Przewodnicy duchowi - kolory dusz i praktyki drogi

Guruh - Przewodnk Duchowy



Już od zarania dziejów ludzie chcieli rozwijać się duchowo, szukali sobie nauczyciela czy mistrza, ale nieliczni studiują i szczerze akceptują warunki Uczniostwa, a te są od wieków niezmienne dla wszystkich rozumnych istot ludzkich. Człowiek powinien najpierw wzbudzić szczere pragnienie podążania za mistrzem - nauczycielem, za duchowym przewodnikiem w ziemskim życiu. Mistrzowie - posłańcy Niebios nieustannie testują kandydatów, a najkrótszy i najbardziej podstawowy okres testowania, to od roku do trzech lat. Jeżeli kandydaci na ucznia okażą się odpowiednimi, zostają przyjęci jako Uczniowie Braterstwa Światłości Hierarchii Mistrzów. Uczeń może nawet nie zauważyć pewnego testowania, kiedy odwiedza różnych Nauczycieli i Świętych w poszukiwaniu boskiej pomocy, uzdrowienia, łaski czy przewodnictwa. 

W całej historii ludzkości nigdy nie było łatwo zostać uczniem jakiegoś Mistrza, a wręcz przeciwnie, chętni musieli dokonać wielu starań i wysiłków, aby przejść pozytywnie przez wiele prób. O jakiż to zaszczyt być osobą zaakceptowaną i przyjętą, chociaż przez najskromniejszego Mistrza - Guru. Nie ma zbyt wielu dobrych duchowych mistrzów i nauczycieli, a są mistrzowie, którzy przyjmują do Aśramu nie więcej jak 70 osób. Kolejka do uczniostwa bardzo wielka, a Mistrzowie wybierają najlepszych spośród ludzi, dlatego niewielu dostępuje Uczniostwa. Jak to mówi Mistrz Morya w swych naukach: Wielu jest zainteresowanych, a nawet powołanych, ale niewielu jest Wybranych. Te same słowa znajdujemy w Naukach Jezusa, albowiem Mistrz Morya był jednym z Jego Nauczycieli.

Boskie sekrety i tajemnice boskiej wiedzy są dobrze chronione i strzeżone przez zjawisko naturalnej selekcji. Trzeba pamiętać, że planeta ludzi, Ziemia, opisywana jest jako świat przejściowy, gdzie jedni są w drodze upadku i pogrążania się. Tacy ludzie zsuwają po równi pochyłej w dół do jeszcze gorszych, piekielnych światów, a drudzy są w procesie ewolucji, wzrostu, rozwoju i wznoszenia. Dobre siły Światła kierujące tą planetą, dają szansę każdemu w życiu, kto upada, aby zatrzymał się, zawrócił i rozpoczął wędrówkę ku Niebiosom. Magiczna ścieżka duchowa jest drogą ewolucji, wzrostu i rozwoju, drogą pogłębiania wiedzy i rozumienia. Odwieczną Ścieżkę zawsze określano Drogą Światła, Miłości, Drogą Świętej Wiedzy, Harmonii czy Prawdy. Szczerość przyłączania do wspólnot pogłębionego życia duchowego, do Aśramu Mistrza jest bardzo ważna, a Hierarchia 144 tysięcy Oświeconych i wyzwolonych, anielskich istot czuwa zawsze nad całą ludzkością. 

Na Wschodzie mówią: "Jeżeli uczeń jest gotowy - znajdzie swego nauczyciela". Jeśli gdzieś pojawiają się ludzie gotowi do ich testowania i dojrzali, aby poddać ich próbom, przychodzi jeden z naszych posłańców, aby dokonać wyboru tych, którzy naprawdę mają nieskazitelne charaktery, gotowych do praktyki i służby oddania. Uczniostwo na Ścieżce Prawdy zawsze jest służbą duchowego oddania opartą na lojalności, honorze, czci i szacunku, szczerości, wierności, a przecież cnoty wytrwałości i cierpliwości należą do najistotniejszych! Wielkim jest mistrz udzielający inicjacyjnych duchowych praktyk w imieniu Boga, Aniołów, Świętych i swoich żyjących Nauczycieli, u których sam drogą uczniostwa wędrował Mistrzem się stając. Wielkie są też Rudrowe Awatary, Posłańcy z Niebios o anielskim obliczu, którzy przychodzą jako Mistrzowie i Święci, ale nie uczą się jak zwykli ludzie, lecz rozpoznawani i akceptowani jako zstąpieni z Niebios, w pełni gotowi do uczenia ludzi. 

Mistrzowie i Święci, Awatarowie – Przewodnicy Ludzkości i Narodów są tak samo hierarchicznie zorganizowani - jak w świecie dusz przewodnicy dla różnych klas, grup i stopni ewolucji dusz ludzkich, samoświadomych. O ile ludziom łatwiej przychodzi zaakceptowanie idei bycia duszą prowadzoną przez doradców, przewodników i nadzorców w czasie życia pomiędzy wcieleniami w sferze astro-mentalnej, o tyle dziwi Nas, że tylko bardziej rozwinięte ludzkie istoty zdają sobie sprawę, że duchowo tak samo urządzona jest Ziemia jak i Niebo. Ludzie wierzą, że ich dusza po śmierci odprowadzona jest do lepszego świata przez duchowych przewodników, nadzorców i uczona przez boskich nauczycieli, aby wyciągnąć lekcje z życia w kolejnej inkarnacji ziemskiego świata.  Całe życie na Ziemi od urodzin do śmierci ciała jest dużą lekcją dla Duszy w szkole życia. 

Dla ludzi żyjących na Ziemi jest przewidziana Hierarchia-Mistrzów Przewodników (Guruh), duchowych Doradców i Nauczycieli, bo ci, co są Nauczycielami Dusz w Zaświatach inkarnują się w życiu ziemskim dla służenia swoim podopiecznym Radą, Pomocą, Wsparciem oraz Duchowym Przewodnictwem. Takie Istoty to Anioły Niebiańskie, które ludzi przeprowadzają przez Wrota Śmierci i pomagają w życiu oraz nauce na wyższych planach bytu, schodzą razem ze swoimi podopiecznymi będąc na Ziemi żywymi Guru-Mistrzami, Nauczycielami Dusz Ludzkich. Jest to wiedza ezoteryczna znana od tysięcy lat, w całej historii ludzkości, a reguła hermetyczna, jak w górze tak i na dole, jak najbardziej obowiązuje. Czasem dziwimy się, że ludziom trudno dostrzec, że ich rzekomo astralny przewodnik posiada ludzkie ciało i jest żywym Guru, acz uczy też we śnie w czasie snów i w czasie wizji, tyle, że jako Boska Dusza!

Bywa jednak, że ludzie nie akceptują swoich, wyznaczonych im przez Boga ziemskich przewodników. Bywa i tak, że nie akceptują tych nauczycieli, którzy inkarnowali się w ich kraju, a szukają innych zza granicy, bo ci, wydają im się "lepsi", bardziej "duchowi" i mający moce siddhi. Niestety jest to iluzoryczne wrażenie, bo wielu jest oszustów podszywających się pod Niebiańskich Nauczycieli. Takie puste życie ludzi, którzy dają się nabierać oszustom, jest życiem ślepca, który nie widzi i daje się zwodzić iluzjom. Dusza jednak trochę czuje, że "coś jest" i pamięta trochę podstawowych nauk, które odbyła między wcieleniami, w świecie życia dusz – w astromentalnych powłokach, gdzie odbywał się bardzo długi proces reinkarnacyjny. Wszystkie te pomyłki mogą być z powodu lucyferycznej przypadkowości i wewnętrznej ignorancji, która nie pozwala na korzystanie z autoryzowanego, boskiego Przewodnictwa Guru, mistrza-nauczyciela żyjącego na Ziemi. 

Dla skorygowania swojego losu i zmniejszenia cierpienia całej planety, ludzie muszą poszukać prawdziwych przewodników i duchowych doradców, których wgląd sięga w cykle reinkarnacji, życia po śmierci i którzy mają pojęcie o inicjacyjnej Ścieżce Duchowego Rozwoju. Często, zwykli kapłani i duchowi różnych wyznań nie są adekwatni, nie mają wglądu i wiedzy, jeśli o masowe religie chodzi, choć czasem mogą być trochę pomocni. Prawdziwi nauczyciele nie podlizują się swoim uczniom, są raczej surowi i wymagający i uczą, że Ziemia jest planetą dualizmów: dobra i zła, światła i ciemności, prawdy i fałszu, miłości i nienawiści. Prawdziwi Guruh uczą, że nad własnym rozwojem duchowym trzeba się napracować i nic samo nie przyjdzie, ani nikt za ludzi tego nie zrobi. Prawdziwi nauczyciele korygują ostro błędy innych i ostrzegają przed oszustami zwodzącymi ludzi na manowce.

Joga jest drogą do zjednoczenia duszy ludzkiej z Bogiem, ze światem wyżej wymienionym, ale musi zawierać ćwiczenia oddechowe i wiele medytacji oraz posiadać inicjacyjny system przekazu. Inaczej, same ćwiczenia fizyczno-zdrowotne nie mają głębszej niż lecznicza wartości duchowej. U przełomu II/III tysiąclecia wielu rzekomo praktykuje jogę, ale jest to tylko pozór, gdyż nic ci ludzie nie wiedzą ani o celu, ani o praktyce jogi, krocząc ku czczej gimnastyce, co jest raczej uprymitywnieniem polegającym na kulcie ciała i nic nie wnosi dla rozwoju duszy. Wiele takich osób może powiedzieć, że przecież jeśli ciało się rozwija, to świadomość też, ale niestety ten proces jest odwrotny. To rozwój świadomości wpływa bardziej na wygląd naszego ciała i zdolność do podążania Drogą Duchowego Rozwoju pod kierunkiem Mistrza/Mistrzyni.

Szukajcie ludzie Guru-Nauczyciela, Doradcy, Przewodnika i Mistrza, który przyjmie was nie na chwilową terapię, ale na zawsze, na wszystkie wcielenia. Szukajcie takiego, który przyłączy was do Wspólnoty, Braterstwa Inicjowanych w Bogu Dusz. To jest nauka, która rozkwita w Epoce Wodnika. Kto chce uczyć innych, musi mieć świadomość odpowiedzialności za dusze uczonych ludzi przez wiele wcieleń i świadomość długotrwałych rezultatów. Każda dusza po śmierci ciała jest oczyszczona, uzdatniana, osądzona w mądry sposób i umiejscowiona w odpowiedniej klasie z podobnymi sobie w rozwoju, ale tylko Starsze Dusze, Rada Starszych Braci i Sióstr Ludzkości, Rada Oświeconych Mistrzów Miłości-Mądrości sprawuje nadzór i nauczanie pełniąc role Przewodników Duchowych prawdziwego rodzaju. Im bardziej nieświadomy jest człowiek procesu życia, którego fizyczna egzystencja jest małą cząstką, tym bardziej niski jest jego stopień ewolucji i rozwoju. 

Można powiedzieć, że trzy czwarte ludzkości to dusze młode, nierozwinięte, bezowocne, a tylko jedna czwarta pracuje jakoś nad swoim rozwojem i z lekcji losu wyciąga jakieś sensowne, choć ograniczone wnioski. Reszta śpi i trzeba pomagać w rozwoju budzących się, których falami zawsze jest sporo, choć bywają uziemiani, zniechęcani przez problemy osobiste, egoizm, złą rodzinę, czy religię, która im tego zabrania. Kto dojrzał już by nieść duchową pomoc młodszym siostrom i braciom, ludzkim duszom, ten spędza co dzień godziny na pracy posyłania błogosławiącej, świetlistej energii, srebrzysto-błękitnego promienia do miejsc i ludzi potrzebujących oczyszczenia i uzdrowienia. Tworzenie Trójkąta czy Stożka Światła ponad i wokół siebie, a także dla ochrony swego domu czy okolicy, rodziny, wioski to bardzo podstawowa praca dla osób które wyrosły ponad egotyczny astralizm i rozwijają prawidłowo mentalne pierwiastki Umysłu (Manasu), Jaźni. 

Bezinteresowne pomaganie innym ludziom na różne sposoby, to oznaka promyczków budzenia się młodych dusz ku wyższemu szczeblowi rozwoju. Kto medytuje sam dla siebie, ciągle spowity jest mrokami ciemnego egotyzmu, które generalnie degradują cały rodzaj ludzki i inne rasy istnień. Im mądrzejsza duchowo istota, tym więcej żółto-złocistego blasku w jej aurze, ale dopiero błękit pokazuje rozwój Mocy a fiolet przeistoczenie w Bezforemnego Ducha i Kosmiczną Wibrację poza zaświatami dusz foremnych, choć świetlistych. Białe Światło, dla niektórych szczyt rozwoju, to początek Drogi, ogólny blask Oczyszczonych Jaźni, Dusz, trzeba zawsze to pamiętać. 

Wyższy rozwój duchowy ma Siedem Stopni i odznaczają się one barwami, tęczowymi poblaskami aury wokół każdej duszy mającej postać. Przydatna jest praktyka oczyszczająca wnętrza czakramów z pomocą Białego Blasku (BB), ale i potrzebna jest wielka praca nad rozwojem kolorowych, tęczowych aspektów, które pokazują faktyczny stopień rozwoju duszy. Niebiosa, zaświaty oczyszczonych i odnowionych dusz, pełne są istot w bieli, ale to są zwykli inkarnujący mieszkańcy, często mało świadomi siebie, którzy odbyli pielgrzymkę pomiędzy wcieleniami i zbliżają się do kolejnej inkarnacji. Czystość dziecka, nawet obciążonego wadami karmicznymi wynika z obmycia takiej duszy w prysznicu niebiańskiego Białego Światła, które z Wyższego Źródła, od Boga i Bóstw Nieba pochodzi. Kto Drogą Duchową podąża, ten posiada Guru i przynależy do Grupy-Braterskiej Wspólnoty, i wiele praktykuje, uczy się, pomaga innym, młodszym braciom i siostrom w Drodze!
Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com

czwartek, 17 listopada 2016

Mądrość, wiedza i moc szamana

Szaman to słowo pochodzi z Sanskrytu - języka staroindyjskiego, a za sprawą Arjów rozpowszechniło się w całej Euro-Azji - szczególnie na północ od Indii, na terenie wszystkich republik dawnego Związku Radzieckiego, a w szczególności na Syberii. Literki „Sz” i „S” w słowach na początku wyrazów często w Sanskrycie, języku Kriszna i Buddha, a także Zarathusztra czy Lao Tsy wymieniają się, dając ciekawe językowe zjawisko podwójnej pisowni słów i stąd występująca bardziej ludowa wersja „Szaman” oraz bardziej naukowa, liturgiczna wersja „Saman”, jaka częściej jest spotykana we współczesnych językach Indii, jak Hindi, które pochodzą z Sanskrytu. 

Szaman kojarzy się każdemu z rytualnym tańcem, wzniosłym śpiewem, intensywną recytacją formuł magicznych, w istocie Świętych Modlitw, z uzdrawianiem przez nakładanie rąk i wypędzaniem złych duchów, z władzą nad życiem i śmiercią do pewnego stopnia, a także nad siłami przyrody, żywiołami jak przywoływanie deszczu. Powszechnie znana jest umiejętność wykonywania oczyszczających i uzdrawiających rytuałów takich jak przechodzenie przez pole rozżarzonych węgli z ogniska, albo uzdrawiające kąpiele i zanurzenia w leczniczych wodach czystych rzek czy strumieni. Praca z połączeniem z Wyższą, Boską Jaźnią, Duszą, a także praca z Energiami Żywiołów oraz ze Światłem Ducha Życia (Prańa, Mana) to dobrze znane „szamańskie“ zagadnienia! 

wtorek, 24 marca 2015

Tantra joga - objawienie Śiwa i Śakti

TANTRA JOGA: Objawienie Boga Sziwa - Joga dla wszystkich ludzi



Święta Rodzina - Śiva & Śakti - Ganeśa i Karttikeja

Przedstawiamy podstawową tantryczną wiedzę duchową i religijną na temat Boga Śiwa (Sziwa, Siwa) w hinduizmie i jego ezoterycznym nurcie czyli w tantryzmie oraz wprowadzające przesłania nauk duchowych sziwaizmu (śiwaizmu) dla ludzkości udzielanych przez posłańców (aćarjów) Wielkiego Białego Bractwa Mistrzów Mądrości Dalekiego Wschodu z siedzibą w Himalajach. Być może znajdziesz tu coś dla siebie, aby móc w końcu rozpocząć praktykę Tantra Jogi, którą sataniści chcieliby zamienić na rodzaj chorobliwego seksualizmu z którym autentyczna tantra joga nie ma nic wspólnego...

sobota, 21 marca 2015

Gayatri - pieśń światła bogini Matki Ziemi

Gāyatrî - Pieśń Światła  




Ludzkość od tysięcy lat zna ideał Bogini Matki Ziemi, słonecznej duszy całej przyrody i planety, super bogini ucieleśniającą Moc Światła. Odrodzenie pogłębionej duchowości obrazu mistycznej Bogini jest bardzo ważne dla zrównoważonego rozwoju duchowego całej ludzkości. Gāyatrî to Pieśń Światła, Mądrość Ziemi, Moc Światła i wiele jeszcze innych wspaniałych określeń oddających fenomen Boga-Kobiety, czyli Bogini, nie niższej i nie wyższej, ale partnersko równej części Boskiej Pary Rodzicielskiej. Wiele zła jakie dzieje się w ludzkich społeczeństwach pochodzi z tego, że zapomina się o wewnętrznej strukturze Bóstwa jako Boskiej, Niebiańskiej Pary, Boga i Bogini! Starożytni Bóstwa czcili bezosobowo jako Wielkiego Ducha, ani męskiego ani żeńskiego jednak jednocześnie osobowo jako doskonały ideał wzorcowej Pary, jako Boga oraz Bogini, którzy mają jednaką władzę i prawa, a przy tym stanowią zupełną Harmonię.

Długotrwałe ziemskie pary rodziców żyjące w zgodzie i harmonii dawano za wzór współżycia i współistnienia na sposób Niebiański. Jeśli ludziom nie jest łatwo stwarzać długotrwałe więzy miłosne, bardzo zjednoczone i harmonijne pary, to nie są zbyt uduchowieni. Pomocą dla ludzkości jest oczyszczanie się z pomocą Medytacji i Światła doskonale generowanej i wzmacnianej przez dźwięki Gāyatrî-Mantry, która opisuje i przywołuje żeńską Boskość Światła. Słowa i znaczenie tej bodaj najstarszej z powszechnie używanych inwokacji, modlitw i mantramów są ogólnie znane, chociaż można ciągle pogłębiać zrozumienie tego, co przychodzi z czasem praktykowania. Normą jest wśród ludzi poszukujących uduchowienia, że praktykuje się recytacje Gāyatrî-Mantram 2 lub 3 razy dziennie po 108 x na różańcu z nasion drzewa rudraksza, który daje ochronę przed złem. Bardzo początkujący mogą zacząć chociaż jeden cykl o świcie czy poranku, kiedy energia Ziemi i Słońca są w harmonii i dużym natężeniu. Dobrze jest kultywować Gāyatrî jako modlitwę przed jedzeniem czy po spożyciu posiłku, przed rozpoczęciem podróży, albo z okazji podpisywania ważnego kontraktu w przedsiębiorstwie.

czwartek, 6 lutego 2014

ZODIAK - myśli przewodnie




Zodiak w astronomii – to pas na sferze niebieskiej w płaszczyźnie ekliptyki o szerokości ok. 16°. W jego obszarze znajduje się widoczne z Ziemi - Słońce - zataczające w ciągu roku pełen obieg. Kąt pełny (360°) podzielony został na 12 równych części, stąd w astronomii wyróżnia się 12 znaków zodiaku. W rzeczywistości gwiazdozbiorów widocznych w płaszczyźnie ekliptyki jest 13 i mają one różne rozmiary. Dlatego nie można jednoznacznie utożsamiać znaków zodiaku z gwiazdozbiorami. 

Punkty przecięcia równika niebieskiego z ekliptyką nazywa się punktami równonocy: wiosennej i jesiennej. Chwilę przejścia Słońca przez punkt równonocy wiosennej przyjmuje się za kalendarzowy początek astronomicznej wiosny – Słońce wchodzi w znak zodiaku Barana (nie mylić z gwiazdozbiorem Barana). Analogicznie początkiem jesieni jest równonoc jesienna, kiedy Słońce wchodzi w znak Wagi.