Pokazywanie postów oznaczonych etykietą miłość. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą miłość. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 22 grudnia 2020

Chiński horoskop - Rok Metalowego - Złotego Bawoła

Chiński horoskop 2021 - Metalowy (Złoty) Bawół 













Panowanie Metalowego Bawoła chińskiego Zodiaku rozpoczyna się 12 lutego 2021 roku i potrwa do 31 stycznia 2022 roku. Wtedy powitamy chiński Nowy Rok, któremu będzie przewodził Bawół - zwierzę niezwykle pracowite, kochające ciężką pracę i sprawiedliwość. Jest symbolem lojalności, determinacji, pewności siebie, spokoju i dyscypliny. W rocznych planach możemy liczyć na stabilność i sukces, ale plany wybiegające poza rok Bawoła mogą nam przynieść nieoczekiwany zwrot wydarzeń. 

Metalowy - Złoty Bawół obdarzy nas nie tylko umiarem i mądrością, ale będzie dla nas hojny i da nam poczucie sprawiedliwości. Każdy, kto będzie poważnie podchodził do swoich obowiązków, ma szansę na odniesienie sukcesu w 2021 roku. Bardzo ważne jest też podejmowanie przemyślanych decyzji. Nie wolno działać pochopnie, bowiem w takim wypadku nie będzie mowy o zrealizowaniu jakichkolwiek marzeń. Rok 2021 będzie rokiem obfitującym w zaskakujące doświadczenia, bo mimo iż Bawół jest zwierzęciem spokojnym, to jednak potrafi nieoczekiwanie wybuchnąć, jest nieustępliwy i uparty i nudzić się w roku 2021 na pewno nie będziemy. 

Nadchodzący rok Bawoła będzie szczęśliwy dla tych, co lubią pracę, wykonują powierzone im zadania, są odpowiedzialni i tych, którzy zadbają o własną karierę oraz finanse. Przyniesie wiele satysfakcjonujących nagród na polu zawodowym. Warto pamiętać, żeby nie podejmować pochopnych decyzji, bo ważna w tym roku będzie stabilność. Cokolwiek zatem planujesz - pamiętaj, że tylko osoby o pozytywnych cechach charakteru mogą liczyć na wsparcie Bawoła. Osoby egoistyczne, leniwe, roszczeniowe, cwane i nielojalne - niewiele osiągną w tym roku.

poniedziałek, 1 stycznia 2018

Rok Ziemnego Psa - astrologia chińska - rady i zalecenia

Astrologia chińska na rok 2018 - Rok Ziemnego (brązowego) Psa



Horoskop chiński - Ziemny Pies


Chiński Nowy Rok 2018 - rozpoczyna się dnia 16 lutego, a kończy 4 lutego 2019 roku. Jest to rok brązowego Psa, żywioł Ziemi. Pies jest spokojny i ugodowy, lojalny i uczciwy. Rok Psa powinien sprwić, by wszystkie znaki Zodiaku okazywały większą tolerancję wobec siebie. Nowy Rok chińskiego Psa - będzie więc czasem przyjaźni oraz zacieśniania kontaktów międzyludzkich. Ludzie wykażą się większą wrażliowścią dzięki czemu wiele nieporozumień i konfliktów z przeszłości może zostać zażegnanych. W tym roku będziemy mogli bardziej zaufać ludziom, skierować swoją uwagę na potrzeby drugiego człowieka, a także społeczeństwa czy świata. Odrobina silnej woli i przykładanie mniejszego znaczenia swym egoistycznym pobudkom sprawią, że ten rok może być rokiem wnoszącym wiele wartości do naszego życia. Pies nie boi się ciężkiej pracy jeśli trzeba ją wykonać i jest bezinteresowny poświęcając swoją uwagę i czas tym, którzy tego potrzebują. 

Cechy dominujące w roku 2018 - lojalność i uczciwość.

środa, 26 kwietnia 2017

Drzewo - tajemny symbol ezoteryki

Drzewo – Wielki Symbol Ezoteryki 


Mistrzowie duchowi i prorocy, awatarowie nazywają Drzewo przyjacielem człowieka, uosobieniem życia, zakazują ścinania drzew a nakazują sadzenie drzew wszędzie gdzie mieszkają ludzie. Drzewo posadzone i pielęgnowane jest symbolem ekologicznej i uduchowionej świadomości, a liderzy duchowego rozwoju, magii czy ezoteryki wielce polecają medytacje z drzewami. Pośród Indian drzewa były wielce szanowane jako źródło ożywczej i leczniczej energii, a także jako żywe świadomości, inni ludzie! Drzewo Życia, to symbol systemu nerwowego, a także systemu duchowego, który na podobieństwo drzewa, acz odwróconego znajduje się w każdym ludzkim organizmie. Joga zaleca odwrócone pozycje jak “stanie na głowie” lub “świeca” do medytacji, gdyż wtedy system oddechowy i nerwowy są podobne do drzew, z korzeniem wyrastającym z ziemi, gałęziami do góry, co wzmacnia kontakt z mocą Przyrody i Matki Ziemi. Mędrcy i Mistycy wszystkich kultur i narodów troszczą się o ochronę całej Przyrody, zdecydowanie przeciwstawiając się jej niszczeniu, bezsensownej eksploatacji i dewastacji. Mędrcy i szamani różnych narodów starają się chronić drzewa, ze wzmożoną siłą, zapobiegając ich wycinaniu, karczowaniu czy nawet oszpeceniu przez przycinanie. Nie jest uduchowioną osoba, która nie dba o ochronę przyrody, a szczególnie drzew, bo duch zawsze dba i ochrania to, co służy jako źródło sił życiowych, źródło energii życia i zdrowia. Produkcja tlenu przez drzewa jest wystarczającym, naukowym argumentem dla ochrony drzewostanu, nawet dla ateistów i najzimniejszych racjonalistów, tym bardziej dla mistyków!

niedziela, 18 grudnia 2016

Stawanie się jednością z Wyższą Jaźnią




Pokój, Miłość, Piękno i Harmonia czy Obfitość to naturalne tendencje, skłonności i pragnienia ludzkiego życia, a każde z nich może być w ludzkim istnieniu na Ziemi wypełnione. Poczucie siebie i swego istnienia, JESTEM, JAM JEST wypływa z głębi ludzkiego serca, gdyż przyrodzone jest duszy, a każdy człowiek może i powinien przejawić to, czym naprawdę jest. Godną polecenia jest starowedyjska fraza, afirmacja "Aham Brahmāsmi", oznaczająca, że JAM BOSKIM JEST, bo każdy człowiek, o ile zostało w nim chociaż trochę dobra i człowieczeństwa, nosi w sobie pierwiastek Boskości, Boskie JESTEM, AHAM ASMI, JAM JEST. W świecie Zachodu o tej wewnętrznej istocie odczuwanej jako JAM JEST mówi się jako o Wyższej Boskiej Jaźni, a także jako o Jaźni Świetlistej i pełnej Pokoju czy Miłości. 

Ātman, Boska Wyższa Jaźń, Dusza symbolizowana jest jako Płomień Ognia w Sercu. Oprócz AHAM, czyli Jestem oraz Ātman, Duszy, Jaźni, używamy też słowa Swāhā, oznaczającego Wielką Kosmiczną Jaźń albo Swādha, Jaźń Światła. Obfitość wszelkich dóbr, a także wszelkie Piękno, Pokój, Harmonia czy Miłość to cechy, przymioty czy dokładniej energie, moce Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, którymi dysponuje nieograniczenie, a z których każdy człowiek, który nie oddzielił się dokumentnie od Boga, Stwórcy-Kreacji, może dysponować i z nich czerpać. Starożytna fraza do kontemplacji i rozważań Aham Brahma–Asmi pomaga człowiekowi osadzić się głębiej w Boskości, w Świadomości Boga, Boskiej Jaźni, która jedna jest. Człowiek świadomy Boga, Wszechobecnej Boskiej Jaźni, może w sposób bardziej efektywny i potężny czerpać z niewyczerpanej Obfitości, Powodzenia i Przyciągania korzystnych sytuacji i okoliczności, a przecież u Boga wszystko jest możliwe.

czwartek, 1 grudnia 2016

Tantra - bliźniacze płomienie - mitologia

Bliźniacze Płomienie a związki miłosne i tantryczna mitologia 




Bliźniacze płomienie - to pojęcie zaczerpnięte z indyjskiej tantry. Jednakże rozmaite zachodnie grupy tak jak na przykład Ruch New Age tak tą ideę pokręcił, że warto jest dodać parę słów sprostowania, aby nie mieszało się ludziom w głowach co to tantra, bliźniacze płomienie i miłość w związku tak naprawdę jest. Zacznijmy więc od tego, co na Wschodzie nazywamy karmanem. Wszystkie Dusze (Atman) też mają karman, ale nie jest to karma indywidualna czy osobista (svakarman). Dusze mają tylko karman grupowy, karman promieni czy linii ewolucji duchowej. Karman powstaje najbardziej na poziomach Kamamanasu czyli emocji, pragnień, żądz, chcic, marzeń i fantazji wzmocnionych namiętnością lub czasem odrobiną magii. Aby dobrze zrozumieć pojęcie czym są Bliźniacze Płomienie, jakie mają uwarunkowania potrzebny jest niejeden przykład. W mistyce opisuje się, że Bliźniaczymi płomieniami są np. dwaj bracia, którzy mają jedną wspólną żonę albo oczywiście dwie siostry mające wspólnego męża. Inny przykład to mityczni Yamya czyli para Yama i Yami, ona jest jego żoną, a i siostrą zarazem. Mamy tutaj raczej dosyć nietypowe i skomplikowane prawnie oraz moralnie przykłady. Typowe bliźniacze płomienie to Aśvinau czyli dwaj bracia bliźniacy, bez podtekstów erotycznych, ale z późniejszymi komplikacjami. Bliźniacy syjamscy nierozdzieleni, to też bliźniacze płomienie, szczególnie jak mają partnerkę, która z nimi żyje. Chyba by się ludziom marzyć odechciało, jakby się więcej dowiedzieli na temat. Oczywiście dwie zrośnięte siostry syjamskie mające wspólnego męża to też płomienno - bliźniaczy temat. 

czwartek, 24 listopada 2016

Związki miłosno erotyczne ludzi

Jak kształtować związki miłosno - erotyczne




Zawarcie związku i życie w nich pomiędzy dwojgiem osób płci przeciwnej to jeden z tak zwanych czterech wielkich tematów duchowości. Bardzo wiele osób przychodzi do nauczycieli duchowych szukać pomocy dla swoich związków miłosno-erotycznych lub w celu znalezienia odpowiedniej osoby dla szczęśliwego życia we dwoje. Takie osoby powinny być świadome, że samo znalezienie drugiej połówki lub uratowanie związku przed stagnacja i rozpadem nie jest celem samym w sobie i że szczęście w swej istocie nie zależy od osób dostarczających miłosnych rozkoszy. Szczęście i spełnienie to stadium rozwoju ludzkiej świadomości, kiedy istota ludzka stopniowo przeobraża się w postać anielską, boską i ponad stanami szczęścia czy błogości osiąga się samo czyste istnienie.
 
Kāma to miłosno-erotyczne zaspokojenie i spełnienie, ale spełnienie tylko do pewnych granic, często uwarunkowanych kulturą i zwyczajami w lokalnej społeczności, a także własnym losem zdeterminowanym w kolejnych dawnych żywotach. Bardzo wiele, choć nie wszystko, w tworzeniu udanych, długotrwałych związków zależy od obrazów miłosno-erotycznego pożycia, jakie człowiek zakodował w sobie od dzieciństwa, czyli od wzajemnych relacji rodziców i rodziny. Złe wspomnienia można zatrzeć, a złe wzorce przetransformować w znacznie lepszą postać, jednak podświadomy umysł gra dużą rolę w niewidzialnym tworzeniu i planowaniu reakcji i relacji pomiędzy dwoma osobami, nawet jak zauroczone są stanem zakochania.

niedziela, 6 listopada 2016

Przezwyciężanie samotności - choroby XXI wieku













Już od wielu lat tysiące ludzi, we współczesnym świecie zastanawia się jak przezwyciężyć silne poczucie wyobcowania, osamotnienia czy izolacji. Jak pokonać samotność, otworzyć Serce, aby znaleźć nowych Przyjaciół, a także nową Miłość w Życiu. Samotność ma jednak wiele przyczyn i trzeba dobrze rozeznać, jakie one są w życiu każdego człowieka z osobna, gdyż od tego, co jest powodem samotności zależy dobranie skutecznych metod jej przezwyciężania. Najczęściej przyczyną samotności i wyobcowania w życiu są rozmaite urazy, zawody i rozczarowania, jakie człowiek przeszedł. Jednak równie częstym powodem tego iż żyjemy samotnie są twórcze natchnienia, które artystycznym duszom nakazują wyłączenie się z życia towarzyskiego i miłosnych związków. Inspiracje duchowe, albo silne zaprogramowanie dogmatami religijnymi też bywa przyczyną patologicznej samotności w ludzkim życiu. Kompleksy z dzieciństwa, poczucie bezwartościowości i nie nadawania się do roli kobiety, mężczyzny czy matki lub ojca, także bywa przyczyną osamotnienia.

Bywa, że przyczyną samotności bywa jakaś uciążliwa dolegliwość, choroba czy też ułomność, której się wstydzimy. Najbardziej jednak sensacyjna jest samotność obarczona tak zwanymi klątwami nałożona przez osoby silne psychicznie i emocjonalnie, poczucie presji wpływu sił i istot obcych, które też zmuszają do izolacji od ludzi i świata. Osamotnienie często bywa przyczyną depresji, apatii oraz skłonności do prób samobójczych. Trzeba zrozumieć, że życiowa samotność, brak przyjaźni i miłości w życiu jest możliwa do przezwyciężenia, chociaż wymaga oprócz dobrej woli osoby osamotnionej także pewnego nakładu sił i środków, a nade wszystko własnego wysiłku w terapii, w pracy nad sobą dla dokonania przemiany niekorzystnych życiowych schematów i odnalezienia się wśród ludzi. Lęk przed byciem osobą oszukiwaną, wykorzystywaną często jest psychiczną przyczyną osamotnienia. Z tego powodu ludzie boją się nawiązywać nowe związki i przyjaźnie, jednak sam fakt istnienia tegoż lęku jest paradoksalnie siłą przyciągającą do nas to, czego się obawiamy, czyli osób nieodpowiednich.

Uleczenie duszy z silnych lęków powoduje, że wyłączamy mechanizmy ściągania pecha i wchodzenia w niewłaściwe i nieszczere relacje z innymi ludźmi, a rozpoznawanie niegodziwców pozwoli nam trzeźwo oceniać sytuację oraz wybierać dla tworzenia przyjaźni i związków miłości bardziej odpowiednie osoby, o dobrych cechach charakteru jak szczerość i wierność. Akceptowanie i tolerowanie innych ludzi, jakimi oni są oraz nie odrzucanie człowieka za to, co robi i czym jest, ale postawa dialogu o pozytywnej zmianie i przemianie raniących nas cech jego charakteru jest bardzo dobrą płaszczyzną do szukania porozumienia i tworzenia z ludźmi coraz lepszych, właściwych związków i relacji. Wielu ludziom trudno uwierzyć w możliwość zmiany życia na lepsze, czy znalezienia sobie nowych bliskich w miejsce tych, których utracili. Niektórzy też, jak osoby wychowane bez rodziny, albo w patologicznych, pijackich rodzinach, gdzie były dręczone czy gwałcone, nie wiedzą zupełnie, co to jest przyjaźń czy miłość i muszą tego po prostu zostać nauczone przez pokazanie twórczych, budujących, pozytywnych przykładów, a nasze terapie w grupach zajęciowych i rozmowy bardzo to ułatwiają i bardzo w tym procesie pomagają. Człowiek może być w życiu kochanym i szczęśliwym, człowiek ma prawo do miłości i przyjaźni i do tworzenia swojego życia w nowym duchu, jeśli życie dotychczasowe uległo rozkładowi. Zawsze jest czas i istnieją możliwości zbudowania nowych więzi międzyludzkich, więzi i relacji znacznie lepszych i piękniejszych niż te, które istniały dotychczas.

Bardzo ważne w przezwyciężaniu samotności bywa też usunięcie tego, czym odpychamy i ranimy innych. Wymaga to szczególnej terapii, aby inni akceptowali nas takimi, jacy jesteśmy, także z wadami, czasem fizycznymi, które rodzą nam stres o nasz wygląd, czy odrzucenie. Stres w obcowaniu z innymi ludźmi bywa niestety bardzo trudną przeszkodą do pokonania i jest wielkim wyzwaniem do zrealizowania. Człowiek nie musi sobie odmawiać ani prawa do miłości, ani też prawa do przyjaźni z powodu możliwego do pojawienia się stresu czy lęku w obcowaniu towarzyskim czy przyjacielskim z innymi ludźmi. Rozmaite fobie lękowe czy awersje doskonale się leczą, zarówno z pomocą ziół regulacyjnych i równoważących cały organizm jak i z pomocą procesów pogłębionej psychoanalizy, zrozumienia i racjonalizacji istniejących w ludziach bloków, zahamowań, strachów czy wstrętów. Oczywiście osoby bardzo silnie skrzywdzone poprzez gwałt czy przemoc muszą zwykle włożyć więcej pracy i zaangażowania w terapię niż osoby, które się tylko obraziły na cały świat z powodu jakiś niepowodzeń.

Istotną, wartą uwagi grupą osób samotnych jest istnienie ludzi o anielskiej naturze, ludzi uduchowionych, którzy z racji kompletnej inności psycho-fizycznej są jak gdyby nie z tego świata i trudno im stworzyć związki miłosne czy przyjacielskie z członkami zwyczajnej ludzkości, jednak tworzą je dobrze pomiędzy sobą, o ile odnajdą jakąś bliźniaczą, odmienną od ludzkości, naturę przeciwnej płci dla miłości czy wspólnotę anielskich dusz dla przyjaźni. Mówimy tutaj o stosunkowo dużej, 10-15% grupie całego społeczeństwa, chociaż jej węższy krąg to dokładnie 1/16 ludzkości. Ci ludzie anielscy, jak ich nazywa współczesna psychosynteza, szukają swego szczęścia i miejsca w klasztorach, górskich samotniach lub w hermetycznych grupach religijnych czy eko-społecznych, a szczęście odnajdują, gdy trafią na ludzi aniołów sobie podobnych. Można odnieść wrażenie, że są to anioły wcielone w ludzkie ciało i kierują się innymi wzniosłymi ideami o duchowym czy altruistycznym charakterze. Charaktery te są wychowane z naturalną odmiennością i widać to już od dzieciństwa, że nie należą do swojej rodziny, nie pasują do klasy, szkoły czy uczelni, a jeśli są artystami czy naukowcami to ich wzniosła i dalekosiężna myśl bywa zupełnie niezrozumiala przez ogół społeczeństwa. Przypominają naturę postaci takich, jak znany w kulturze europejskiej Święty Franciszek z Asyżu, żyjący i nauczający zupełnie na przekór ustalonemu establishmentowi oficjalnej religii!

Anielskim ludziom dla terapii przezwyciężania samotności zawsze radzimy poszukania jakiejś wzniosłej komuny, wspólnoty religijnej, w której będą się na pewno lepiej realizować, a i łatwiej znajdą pokrewne, bliskie dusze, z którymi stworzą miłość lub przyjaźń w swoim życiu. Większość ludzi cierpi jednak samotność z powodu urazów, frustracji, rozczarowań. Zawiedli się na ludziach i nie widzą się w związkach bliskich trzeciego stopnia. Grupy terapeutyczne podobnie jak i hermetyczne grupy ludzkiej awangardy, czyli małe mniejszościowe wspólnoty duchowo-religijne, kładą wielki nacisk na terapię relacji i związków międzyludzkich, na usunięcie i przetworzenie tego, co uniemożliwia człowiekowi znajdowanie przyjaźni czy szczęśliwej miłości. Dłuższe uczestnictwo w grupie terapeutycznej może pomóc Ci przełamać pierwsze lody i nauczyć się wcale niełatwej sztuki tworzenia międzyludzkich, czystych i dobrych więzi, inicjowania i podtrzymywania przyjaźni. Jest to szczególnie ważne też dla osób z defektem schizofrenicznym, które bardzo trudno socjalizują i źle funkcjonują wśród ludzi, aby oswoić się z możliwością obcowania z ludźmi i powrotu z „psychotycznego wygnania” i izolacji. Grupy psychosyntezy i twórczej psychoedukacji zapraszają wszystkich zainteresowanych do swych ośrodków na zajęcia, treningi i wczasy, a pamiętajmy, że każde życie można zmienić na lepsze!
Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com

czwartek, 5 lutego 2015

Kamasutra - księga miłości i życia seksualnego

Księga Miłości - KAMASUTRA - magiczna Sztuka Życia seksualnego 




Kama-Sutra to Księga Miłości poruszająca wszelkie aspekty Sztuki Amora, Erotyki. Kama to bóstwo z łukiem i miłosnymi strzałami, pierwowzór dla indoeuropejskich form anielskich takich jak Eros czy Amor. Kama (Kaama) to w kulturze Indii zarówno intymna miłość, jak i Eros, Amor - anioł miłości, seksu oraz zakochania. Ka oraz Ama(s) to narzędzie wedle słów źródłowych narzędzie oczyszczania czującej duszy ze wszelkich trucizn. I rzeczywiście MIŁOŚĆ ma moc usuwania wszelkiego złego. Każdy zdrowy człowiek chce uczynić swój MIŁOSNY ZWIĄZEK erotyczny w pełni satysfakcjonującym, chce znaleźć maksimum rozkoszy i spełnienia w pożyciu płciowym, w intymnym obcowaniu. Kamasutra oferuje ci mistyczne pogłębienie rozumienia i doświadczania obszaru seksualności.


Kamasutra to traktat o miłości i życiu erotycznym pisany tysiące lat temu, który jednak dowodzi, że zasadnicze ludzkie potrzeby ciągle w intymnej sferze są takie same, a edukacja w dziedzinie erotyzmu zawsze jest potrzebna. Skupiamy się na uwypukleniu tego co w Kamasutrze jest wartością uniwersalną, a nie na kontekście historycznym, z odniesieniami do systemu arystokratyczno - kastowego czy królewskich haremów tamtych epok. Kamasutrę można i należy czytać z perspektywy współczesnego człowieka, jego potrzeb miłosno - erotycznych, które nie uległy atrofii ani zanikowi we współczesnym świecie, a wręcz przeciwnie. Można i potrzeba adaptować pewne zjawiska do warunków współczesnej kultury i jej wymogów czy zwyczajów. Tym bardziej, że Kamasutra to dzieło na którym opierała się i opiera w całej historii Indii i wielu innych krajów domowa edukacja miłosno -seksulna.

czwartek, 29 stycznia 2015

Tantra Związki Miłości i Prosperity

Magia Tantry - Związki Miłości i Prosperity



Tantra oznacza dosłownie "wyzbycie się prymitywności", "wysubtelnienie". Termin Tantra jest synonimem pojęcia Magia w szczególności do dziedziny kształtowania miłosnych związków międzyludzkich oraz życiowego powodzenia czyli w praktyce skutecznego prosperowania. W naukach Laja Jogi, Tantra zajmuje poczesne miejsce ponieważ dotyczy skutecznego usuwania problemów kłopotów codziennego ludzkiego życia. Mędrcy Tantrę nazwali Sztuką Życia, a współcześnie treningi tantryczne pojawiają się pod nazwami Psychosyntezy, Psychologii Transpersonalnej, Rebirthingu, Regresingu, Sztuki Życia, Laboratorium Psychoedukacji, Szkoły Życia, Kursów Prosperity, Świadomości Dobrobytu, Związków Miłości, Sztuki Afirmowania, Duchowej Kultury, Kursu Cudów, Menadżeringu, Duchowego Tańca, Pozytywnego Myślenia, Twórczej Wizualizacji, Asertywności, Kreatywności i podobnych. Wszystkie te kursy i treningi są właśnie wprowadzeniem w jakiś aspekt wiedzy i praktyki naszej starożytnej Tantry będącej prawdziwąMagią Życia.

środa, 28 stycznia 2015

Tantra Kundalini Tantrajana

Tantra - Tantrajana - Pojazd Wysubtelnienia 


Śiva i Parvati
Na Wschodzie nauki tantryczne przypisuje się żeńskiej linii nauczania w tradycji jogi, a zatem mają swoje źródło w przekazie pochodzącym od Devi Parwati - małżonki Pana Śiwy. Słowo 'TANTRA' oznacza 'wyzbycie się prymitywności', odprymitywnienie, wysubtelnienie sfery zwanej sakrum, a co za tym idzie całego naszego życia. Sfera sakrum według nauk tantrycznych jest związana z ośrodkiem energii u podstawy tułowia, z tak zwaną ćakrą korzenia - muladhara. Ćakra Muladhara jest też siedzibą Ognia Kundalini, mocy wężowej, potęgi natury (śakti). W kulturze chrześcijańskiej zwana jest splotem sakralnym. Ćakra i splot sakralny nie są tym samym, ale można powiedzieć, że ćakra oddziaływuje na sferę duchową, a splot na sferę cielesną i oba ze sobą współpracują.

Sakrum - sfera płci i płciowości - stanowi jedno z największych tabu w kulturach i religiach świata. Sakrum oznacza świętość! Sfera wpływu splotu sakralnego, fizjologia płci - to właśnie świętość, sacrum. I dlatego, nawet chrześcijański język używa tutaj słowa sakralny - w odniesieniu do ośrodka zawiadującego sferą płciowości ludzkiej egzystencji. Może nie jesteśmy przyzwyczajeni do traktowania spraw płci jako esencjonalnie uświęcających i sakralnych, jednak studiując nauki tantryczne trzeba sobie to jasno uświadomić.

W oparciu o mistyczne nauki dotyczące ośrodka korzeniowego, wiemy iż energia wężowa, tajemna moc, Kundalini, wąż o trzech i pół spiralach, drzemie u dołu naszego kręgosłupa. Ta energia wężowa, moc Kundalini Śakti jest podstawą mocy i zdolności cudotwórczych wszystkich mędrców i świętych, zarówno Wschodu jak i Zachodu. Samo nawet wyobrażenie sobie takiego zwoju, powoduje zaraz uczucie ciepła i wzrost potencjału do oddziaływania przy pomocy myśli, sugestii, afirmacji czy też modlitwy.

sobota, 24 stycznia 2015

Tao seksu i milosci - joga seksualna

TAO SEKSU I MIŁOŚCI - Taoistyczna joga seksualna i jej dewiacje





W liczącej sobie kilkadziesiąt tysięcy lat filozofii tantrycznej ogromne znaczenie przypisuje się Kamah (miłości i erotyce). Praktykowanie Tao Miłości, połączone z zachowaniem odpowiedniej diety i uprawianiem odpowiednich ćwiczeń (oddechowych, medytacyjnych, fizycznych) ma umożliwić osiągnięcie harmonijnego życia i długowieczności. Według filozofii Tao - Miłość przyczynia się do pogłębiania harmonii sił Yin(energia kobiety) i Yang (energia mężczyzny), które są źródłem życia i radości. Tao uznaje, że miłość duchowa bez seksu jest niezdrowa i brak jej zasadniczej harmonii Yin i Yang, zaś seks bez miłości jest jedynie funkcją biologiczną nie przynoszącą żadnego spokoju i równowagi wewnętrznej. Jest jedynie wyżyciem swych zwierzęcych instynktów i nie dostarcza w wielu przypadkach żadnej przyjemności. 

W taoistycznym porządku rzeczy mężczyzna jest siłą Yang (Pingala), kobieta zaś jest siłą Yin (Ida). Yang i Yin są siłami konfliktowymi, lecz wzajemnie się uzupełniającymi, tworzącymi w sumie całość zwaną Tai Chi (Ardhana). Dla istnienia harmonii potrzebna jest równowaga między Yin i Yang, które są od siebie zależne. Siła Yin zawsze zawiera w sobie odrobinę Yang, a siła Yang zawsze zawiera w sobie odrobinę Yin. Nic bowiem nie może być kompletne bez zawarcia w sobie samym czegoś ze swojego przeciwieństwa. W czasie aktu seksualnego siła Yin czerpie niezbędny jej element Yang, a siła Yang wzbogaca się o element Yin. Tym samym dzięki osiągnięciu stanu harmonii i spokoju mężczyzna wzbogaca swą siłę Yang, a kobieta wzbogaca swą siłę Yin.