Pokazywanie postów oznaczonych etykietą guru. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą guru. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 16 grudnia 2019

Szkodliwa działalność złych uczniów

Jak źli uczniowie szkodzą swoim Mistrzom i sobie


Od dawna wiadomo i uczą o tym w szkołach duchowych na Wschodzie, że największy nawet mistrz i przewodnik duchowy, guru/h czy mesjasz może doświadczać cierpienia, choć zwykle nie jest ono ani potrzebne, ani przydatne. Mistrzowie Mądrości nie posiadają już własnego karmana więc ich cierpienie nie jest reakcją na ich własne grzechy czy błędy, ale bywa udziałem w karmanie zbiorowym społeczeństwa. Im mroczniejsze i ciemniejsze jest społeczeństwo, im bardziej prymitywne, tym bardziej prawdopodobne jest cierpienie powodowane głupotą i złośliwością otoczenia oraz ciemnotą tegoż społeczeństwa. Bardzo ciemne i mroczne istoty w ludzkich ciałach nigdy nie stają w obronie swych guru/h, ani żadnego nauczyciela duchowego. Tylko bardzo spowita w mroku osoba nigdy nie jest w stanie przeciwdziałać atakom ciemnych i demonicznych sił - tych fizycznych oraz tych w formie werbalnej (słownej) czy też mentalnej. Uczniowie i wielbiciele mistrza mają wiele pracy ochronno-obronnej do spełnienia i powinni być czujni w jej wykonywaniu. Przykład pouczania Ardżuny przez guru/h Krisznę na polu bitewnym Kurukszetra jest doskonałym obrazem, jak powinien zachowywać się wielbiciel i uczeń walcząc po stronie swego mistrza duchowego. Kto odmawia walki z atakami sił zła, ten jest niegodny duchowej ścieżki i na pewno nie pójdzie do Niebios, ale zostanie zesłany do Świata Mroku. Obowiązkiem ludzi uduchowionych jest przeciwdziałanie złu i stawanie do walki po stronie swego guru/h, mistrza duchowego, a ścieżka jest tak skonstruowana, że nikt tego nie obejdzie.

środa, 7 marca 2018

Rozwoj duchowy - imiona Boga, atman, karman i serce

Imiona Boga, atman, rozwój duchowy, serce i karman 





Wielu ludzi na świecie myśli i głosi, że Bóg (Brahman, Śiva, Elohim, Allah) jest bezwarunkową Miłością (Prema, Agape). Jakże się mylą, ponieważ Bóg nie jest tylko miłością, ale jest też tym, który za dobro wynagradza, a za złe uczynki dotkliwie nieraz karze. Bóg ma dziesięć tysięcy takich przymiotów jak miłość, ale sama miłość nie jest Bogiem, tylko jego marną karykaturą, bo to zaledwie - mówiąc obrazowo 1/10000 z tego czym naprawdę w swych właściwościach i energiach Bóg jest. Kto Bogu przypisuje tylko jedną cechę - Miłość - nie ma o Nim tak naprawdę zielonego pojęcia.

Ludzie z ograniczoną świadomością nie chcą słyszeć o 10 tysiącach przymiotów Boga i w ten sposób powodują totalne skrzywienie percepcji i rozumienia Boga poprzez pryzmat jednej właściwości, którą określają jako "miłość". W tym wypadku jest to dość fanatyczne skrzywienie bhaktystyczne (wielbicielskie), niezależnie od religii, występujące jako oznaka degeneracji duchowości i mistyki w ciemnym okresie istnienia świata ludzi tak zwanej Kali Judze. Popularne praktyki kontemplacji i recytacji 108, 300 lub 1008 Imion Boga, pokazują najważniejsze aspekty rozwoju duchowego dla ludzkości. Jakże niewiele mają ludzie z Boga, jeśli rozwinęli znacząco kilkanaście czy kilkadziesiąt boskich przymiotów, aspektów, cech i właściwości i nie chcą słyszeć o innych. 

piątek, 10 marca 2017

Szkoły ezoteryczne i tajemne

Przyjmowanie uczniów do szkół ezoterycznych i tajemnych



Gurudeva - Lew Dharmy

Na Zachodzie niewiele jest szkół wiedzy tajemnej, szkół ezoterycznych, a nieliczne jakie istnieją mają zwykle swój wschodni lub bliskowschodni rodowód. Ludzie poszukujący duchowości nie wiedzą zwykle ani jak rozpoznać autentyczną szkołę tajemną ani nie wiedzą czy to co za szkołę taką się podaje rzeczywiście jest takową szkołą ezoteryczną. Jedną z pierwszych oznak duchowej autentyczności jest dłuższa, trwająca przynajmniej kilkaset lat, a lepiej kilka tysięcy lat tradycja linii przekazu z mistrza na ucznia. Inną oznaką jest inicjacyjny model przyjmowania adeptów oraz przechodzenia do kolejnych klas czy stopni nauki oraz wtajemniczenia duchowego w takiej szkole. Każda szkoła ezoteryczna ma charakter zamknięty, sekretny czyli hermetyczny, inicjacyjny czy inaczej hierofantyczny oraz posiada długą tradycję swojego istnienia wywodzonego od nieomal mitycznych postaci z dalekiej starożytności. Nie można posiąść wtajemniczenia przekazu oferowanego przez tajemną szkołę w krótkim czasie, bez poważnego zaangażowania ani odkupić za wielkie pieniądze ezoterycznych sekretów czy stopni, które zwykle przekazywane są po latach testowania kandydatów przez dobrych mistrzów szkoły wybranym uczniom. Ludzie, którzy myślą, że adresy szkół ezoterycznych czy tajemnych znajdą w prasie z ogłoszeniami, w książce telefonicznej czy w wykazie instytucji oświaty bardzo grubo się mylą, gdyż szkoły ezoteryczne zawsze związane są z duchowymi mistrzami o których istnieniu nawet poszukujący duchowości czy wiedzy tajemnej nie zdają sobie sprawy. Należy więc unikać tych, co ogłaszają się twórcami jakiejś jogi czy też ścieżki rozwoju a nie mają swojego Mistrza - Duchowego Przewodnika.

środa, 1 marca 2017

Joga - etapy metody i warunki praktyki

 Etapy - metody i warunki praktyki jogi



Joga to bardzo szerokie zagadnienie rozwoju duchowego. Joga jest istotą wszelkiej religii, istotą wszelkiego mistycyzmu, istotą wszelkiej duchowości i rozwoju duchowego. Joga wyróżnia osiem grup ćwiczeń, co przyjęło nazywać się asztangą – ośmioma członami lub ścieżką ośmioraką czy poósemną. Jama, Nijama, Asana, Pranajama, Pratjahara to pięć bardziej podstawowych grup ćwiczeń czasem określanych niższymi aspektami Jogi, a w sumie łatwiejszymi i bardziej ogólnodostępnymi aspektami Jogi. Klasyczna Hatha Joga opiera się o tych pięć wszechstronnie praktykowanych grup ćwiczeń, z Asanami jako środkowym punktem równowagi wokół którego obraca się cały trening doskonalenia człowieka ku boskości. Kolejne trzy grupy ćwiczeń zwane wyższą częścią Jogi to Dharana, Dhjana oraz Samadhi czyli prace wewnętrzne nad rozwojem zdolności do koncentrowania uwagi, medytacji oraz skupienia w Najwyższym. Kiedy główny ciężar praktyki położony jest na wyższe trzy aspekty Jogi, wtedy mamy do czynienia z metodami duchowego rozwoju takimi jak Krija Joga, Radża Joga czy Laja Joga. Oczywiście jakieś poważne podstawy ogólne praktykowania Jogi są zawsze potrzebne dla skutecznego korzystania z tych bardziej wewnętrznych metod duchowego urzeczywistnienia Jaźni czy Duszy, Atmana.

niedziela, 18 grudnia 2016

Stawanie się jednością z Wyższą Jaźnią




Pokój, Miłość, Piękno i Harmonia czy Obfitość to naturalne tendencje, skłonności i pragnienia ludzkiego życia, a każde z nich może być w ludzkim istnieniu na Ziemi wypełnione. Poczucie siebie i swego istnienia, JESTEM, JAM JEST wypływa z głębi ludzkiego serca, gdyż przyrodzone jest duszy, a każdy człowiek może i powinien przejawić to, czym naprawdę jest. Godną polecenia jest starowedyjska fraza, afirmacja "Aham Brahmāsmi", oznaczająca, że JAM BOSKIM JEST, bo każdy człowiek, o ile zostało w nim chociaż trochę dobra i człowieczeństwa, nosi w sobie pierwiastek Boskości, Boskie JESTEM, AHAM ASMI, JAM JEST. W świecie Zachodu o tej wewnętrznej istocie odczuwanej jako JAM JEST mówi się jako o Wyższej Boskiej Jaźni, a także jako o Jaźni Świetlistej i pełnej Pokoju czy Miłości. 

Ātman, Boska Wyższa Jaźń, Dusza symbolizowana jest jako Płomień Ognia w Sercu. Oprócz AHAM, czyli Jestem oraz Ātman, Duszy, Jaźni, używamy też słowa Swāhā, oznaczającego Wielką Kosmiczną Jaźń albo Swādha, Jaźń Światła. Obfitość wszelkich dóbr, a także wszelkie Piękno, Pokój, Harmonia czy Miłość to cechy, przymioty czy dokładniej energie, moce Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, którymi dysponuje nieograniczenie, a z których każdy człowiek, który nie oddzielił się dokumentnie od Boga, Stwórcy-Kreacji, może dysponować i z nich czerpać. Starożytna fraza do kontemplacji i rozważań Aham Brahma–Asmi pomaga człowiekowi osadzić się głębiej w Boskości, w Świadomości Boga, Boskiej Jaźni, która jedna jest. Człowiek świadomy Boga, Wszechobecnej Boskiej Jaźni, może w sposób bardziej efektywny i potężny czerpać z niewyczerpanej Obfitości, Powodzenia i Przyciągania korzystnych sytuacji i okoliczności, a przecież u Boga wszystko jest możliwe.

czwartek, 15 grudnia 2016

Guruh - Przewodnicy duchowi - kolory dusz i praktyki drogi

Guruh - Przewodnk Duchowy



Już od zarania dziejów ludzie chcieli rozwijać się duchowo, szukali sobie nauczyciela czy mistrza, ale nieliczni studiują i szczerze akceptują warunki Uczniostwa, a te są od wieków niezmienne dla wszystkich rozumnych istot ludzkich. Człowiek powinien najpierw wzbudzić szczere pragnienie podążania za mistrzem - nauczycielem, za duchowym przewodnikiem w ziemskim życiu. Mistrzowie - posłańcy Niebios nieustannie testują kandydatów, a najkrótszy i najbardziej podstawowy okres testowania, to od roku do trzech lat. Jeżeli kandydaci na ucznia okażą się odpowiednimi, zostają przyjęci jako Uczniowie Braterstwa Światłości Hierarchii Mistrzów. Uczeń może nawet nie zauważyć pewnego testowania, kiedy odwiedza różnych Nauczycieli i Świętych w poszukiwaniu boskiej pomocy, uzdrowienia, łaski czy przewodnictwa. 

W całej historii ludzkości nigdy nie było łatwo zostać uczniem jakiegoś Mistrza, a wręcz przeciwnie, chętni musieli dokonać wielu starań i wysiłków, aby przejść pozytywnie przez wiele prób. O jakiż to zaszczyt być osobą zaakceptowaną i przyjętą, chociaż przez najskromniejszego Mistrza - Guru. Nie ma zbyt wielu dobrych duchowych mistrzów i nauczycieli, a są mistrzowie, którzy przyjmują do Aśramu nie więcej jak 70 osób. Kolejka do uczniostwa bardzo wielka, a Mistrzowie wybierają najlepszych spośród ludzi, dlatego niewielu dostępuje Uczniostwa. Jak to mówi Mistrz Morya w swych naukach: Wielu jest zainteresowanych, a nawet powołanych, ale niewielu jest Wybranych. Te same słowa znajdujemy w Naukach Jezusa, albowiem Mistrz Morya był jednym z Jego Nauczycieli.

Boskie sekrety i tajemnice boskiej wiedzy są dobrze chronione i strzeżone przez zjawisko naturalnej selekcji. Trzeba pamiętać, że planeta ludzi, Ziemia, opisywana jest jako świat przejściowy, gdzie jedni są w drodze upadku i pogrążania się. Tacy ludzie zsuwają po równi pochyłej w dół do jeszcze gorszych, piekielnych światów, a drudzy są w procesie ewolucji, wzrostu, rozwoju i wznoszenia. Dobre siły Światła kierujące tą planetą, dają szansę każdemu w życiu, kto upada, aby zatrzymał się, zawrócił i rozpoczął wędrówkę ku Niebiosom. Magiczna ścieżka duchowa jest drogą ewolucji, wzrostu i rozwoju, drogą pogłębiania wiedzy i rozumienia. Odwieczną Ścieżkę zawsze określano Drogą Światła, Miłości, Drogą Świętej Wiedzy, Harmonii czy Prawdy. Szczerość przyłączania do wspólnot pogłębionego życia duchowego, do Aśramu Mistrza jest bardzo ważna, a Hierarchia 144 tysięcy Oświeconych i wyzwolonych, anielskich istot czuwa zawsze nad całą ludzkością. 

Na Wschodzie mówią: "Jeżeli uczeń jest gotowy - znajdzie swego nauczyciela". Jeśli gdzieś pojawiają się ludzie gotowi do ich testowania i dojrzali, aby poddać ich próbom, przychodzi jeden z naszych posłańców, aby dokonać wyboru tych, którzy naprawdę mają nieskazitelne charaktery, gotowych do praktyki i służby oddania. Uczniostwo na Ścieżce Prawdy zawsze jest służbą duchowego oddania opartą na lojalności, honorze, czci i szacunku, szczerości, wierności, a przecież cnoty wytrwałości i cierpliwości należą do najistotniejszych! Wielkim jest mistrz udzielający inicjacyjnych duchowych praktyk w imieniu Boga, Aniołów, Świętych i swoich żyjących Nauczycieli, u których sam drogą uczniostwa wędrował Mistrzem się stając. Wielkie są też Rudrowe Awatary, Posłańcy z Niebios o anielskim obliczu, którzy przychodzą jako Mistrzowie i Święci, ale nie uczą się jak zwykli ludzie, lecz rozpoznawani i akceptowani jako zstąpieni z Niebios, w pełni gotowi do uczenia ludzi. 

Mistrzowie i Święci, Awatarowie – Przewodnicy Ludzkości i Narodów są tak samo hierarchicznie zorganizowani - jak w świecie dusz przewodnicy dla różnych klas, grup i stopni ewolucji dusz ludzkich, samoświadomych. O ile ludziom łatwiej przychodzi zaakceptowanie idei bycia duszą prowadzoną przez doradców, przewodników i nadzorców w czasie życia pomiędzy wcieleniami w sferze astro-mentalnej, o tyle dziwi Nas, że tylko bardziej rozwinięte ludzkie istoty zdają sobie sprawę, że duchowo tak samo urządzona jest Ziemia jak i Niebo. Ludzie wierzą, że ich dusza po śmierci odprowadzona jest do lepszego świata przez duchowych przewodników, nadzorców i uczona przez boskich nauczycieli, aby wyciągnąć lekcje z życia w kolejnej inkarnacji ziemskiego świata.  Całe życie na Ziemi od urodzin do śmierci ciała jest dużą lekcją dla Duszy w szkole życia. 

Dla ludzi żyjących na Ziemi jest przewidziana Hierarchia-Mistrzów Przewodników (Guruh), duchowych Doradców i Nauczycieli, bo ci, co są Nauczycielami Dusz w Zaświatach inkarnują się w życiu ziemskim dla służenia swoim podopiecznym Radą, Pomocą, Wsparciem oraz Duchowym Przewodnictwem. Takie Istoty to Anioły Niebiańskie, które ludzi przeprowadzają przez Wrota Śmierci i pomagają w życiu oraz nauce na wyższych planach bytu, schodzą razem ze swoimi podopiecznymi będąc na Ziemi żywymi Guru-Mistrzami, Nauczycielami Dusz Ludzkich. Jest to wiedza ezoteryczna znana od tysięcy lat, w całej historii ludzkości, a reguła hermetyczna, jak w górze tak i na dole, jak najbardziej obowiązuje. Czasem dziwimy się, że ludziom trudno dostrzec, że ich rzekomo astralny przewodnik posiada ludzkie ciało i jest żywym Guru, acz uczy też we śnie w czasie snów i w czasie wizji, tyle, że jako Boska Dusza!

Bywa jednak, że ludzie nie akceptują swoich, wyznaczonych im przez Boga ziemskich przewodników. Bywa i tak, że nie akceptują tych nauczycieli, którzy inkarnowali się w ich kraju, a szukają innych zza granicy, bo ci, wydają im się "lepsi", bardziej "duchowi" i mający moce siddhi. Niestety jest to iluzoryczne wrażenie, bo wielu jest oszustów podszywających się pod Niebiańskich Nauczycieli. Takie puste życie ludzi, którzy dają się nabierać oszustom, jest życiem ślepca, który nie widzi i daje się zwodzić iluzjom. Dusza jednak trochę czuje, że "coś jest" i pamięta trochę podstawowych nauk, które odbyła między wcieleniami, w świecie życia dusz – w astromentalnych powłokach, gdzie odbywał się bardzo długi proces reinkarnacyjny. Wszystkie te pomyłki mogą być z powodu lucyferycznej przypadkowości i wewnętrznej ignorancji, która nie pozwala na korzystanie z autoryzowanego, boskiego Przewodnictwa Guru, mistrza-nauczyciela żyjącego na Ziemi. 

Dla skorygowania swojego losu i zmniejszenia cierpienia całej planety, ludzie muszą poszukać prawdziwych przewodników i duchowych doradców, których wgląd sięga w cykle reinkarnacji, życia po śmierci i którzy mają pojęcie o inicjacyjnej Ścieżce Duchowego Rozwoju. Często, zwykli kapłani i duchowi różnych wyznań nie są adekwatni, nie mają wglądu i wiedzy, jeśli o masowe religie chodzi, choć czasem mogą być trochę pomocni. Prawdziwi nauczyciele nie podlizują się swoim uczniom, są raczej surowi i wymagający i uczą, że Ziemia jest planetą dualizmów: dobra i zła, światła i ciemności, prawdy i fałszu, miłości i nienawiści. Prawdziwi Guruh uczą, że nad własnym rozwojem duchowym trzeba się napracować i nic samo nie przyjdzie, ani nikt za ludzi tego nie zrobi. Prawdziwi nauczyciele korygują ostro błędy innych i ostrzegają przed oszustami zwodzącymi ludzi na manowce.

Joga jest drogą do zjednoczenia duszy ludzkiej z Bogiem, ze światem wyżej wymienionym, ale musi zawierać ćwiczenia oddechowe i wiele medytacji oraz posiadać inicjacyjny system przekazu. Inaczej, same ćwiczenia fizyczno-zdrowotne nie mają głębszej niż lecznicza wartości duchowej. U przełomu II/III tysiąclecia wielu rzekomo praktykuje jogę, ale jest to tylko pozór, gdyż nic ci ludzie nie wiedzą ani o celu, ani o praktyce jogi, krocząc ku czczej gimnastyce, co jest raczej uprymitywnieniem polegającym na kulcie ciała i nic nie wnosi dla rozwoju duszy. Wiele takich osób może powiedzieć, że przecież jeśli ciało się rozwija, to świadomość też, ale niestety ten proces jest odwrotny. To rozwój świadomości wpływa bardziej na wygląd naszego ciała i zdolność do podążania Drogą Duchowego Rozwoju pod kierunkiem Mistrza/Mistrzyni.

Szukajcie ludzie Guru-Nauczyciela, Doradcy, Przewodnika i Mistrza, który przyjmie was nie na chwilową terapię, ale na zawsze, na wszystkie wcielenia. Szukajcie takiego, który przyłączy was do Wspólnoty, Braterstwa Inicjowanych w Bogu Dusz. To jest nauka, która rozkwita w Epoce Wodnika. Kto chce uczyć innych, musi mieć świadomość odpowiedzialności za dusze uczonych ludzi przez wiele wcieleń i świadomość długotrwałych rezultatów. Każda dusza po śmierci ciała jest oczyszczona, uzdatniana, osądzona w mądry sposób i umiejscowiona w odpowiedniej klasie z podobnymi sobie w rozwoju, ale tylko Starsze Dusze, Rada Starszych Braci i Sióstr Ludzkości, Rada Oświeconych Mistrzów Miłości-Mądrości sprawuje nadzór i nauczanie pełniąc role Przewodników Duchowych prawdziwego rodzaju. Im bardziej nieświadomy jest człowiek procesu życia, którego fizyczna egzystencja jest małą cząstką, tym bardziej niski jest jego stopień ewolucji i rozwoju. 

Można powiedzieć, że trzy czwarte ludzkości to dusze młode, nierozwinięte, bezowocne, a tylko jedna czwarta pracuje jakoś nad swoim rozwojem i z lekcji losu wyciąga jakieś sensowne, choć ograniczone wnioski. Reszta śpi i trzeba pomagać w rozwoju budzących się, których falami zawsze jest sporo, choć bywają uziemiani, zniechęcani przez problemy osobiste, egoizm, złą rodzinę, czy religię, która im tego zabrania. Kto dojrzał już by nieść duchową pomoc młodszym siostrom i braciom, ludzkim duszom, ten spędza co dzień godziny na pracy posyłania błogosławiącej, świetlistej energii, srebrzysto-błękitnego promienia do miejsc i ludzi potrzebujących oczyszczenia i uzdrowienia. Tworzenie Trójkąta czy Stożka Światła ponad i wokół siebie, a także dla ochrony swego domu czy okolicy, rodziny, wioski to bardzo podstawowa praca dla osób które wyrosły ponad egotyczny astralizm i rozwijają prawidłowo mentalne pierwiastki Umysłu (Manasu), Jaźni. 

Bezinteresowne pomaganie innym ludziom na różne sposoby, to oznaka promyczków budzenia się młodych dusz ku wyższemu szczeblowi rozwoju. Kto medytuje sam dla siebie, ciągle spowity jest mrokami ciemnego egotyzmu, które generalnie degradują cały rodzaj ludzki i inne rasy istnień. Im mądrzejsza duchowo istota, tym więcej żółto-złocistego blasku w jej aurze, ale dopiero błękit pokazuje rozwój Mocy a fiolet przeistoczenie w Bezforemnego Ducha i Kosmiczną Wibrację poza zaświatami dusz foremnych, choć świetlistych. Białe Światło, dla niektórych szczyt rozwoju, to początek Drogi, ogólny blask Oczyszczonych Jaźni, Dusz, trzeba zawsze to pamiętać. 

Wyższy rozwój duchowy ma Siedem Stopni i odznaczają się one barwami, tęczowymi poblaskami aury wokół każdej duszy mającej postać. Przydatna jest praktyka oczyszczająca wnętrza czakramów z pomocą Białego Blasku (BB), ale i potrzebna jest wielka praca nad rozwojem kolorowych, tęczowych aspektów, które pokazują faktyczny stopień rozwoju duszy. Niebiosa, zaświaty oczyszczonych i odnowionych dusz, pełne są istot w bieli, ale to są zwykli inkarnujący mieszkańcy, często mało świadomi siebie, którzy odbyli pielgrzymkę pomiędzy wcieleniami i zbliżają się do kolejnej inkarnacji. Czystość dziecka, nawet obciążonego wadami karmicznymi wynika z obmycia takiej duszy w prysznicu niebiańskiego Białego Światła, które z Wyższego Źródła, od Boga i Bóstw Nieba pochodzi. Kto Drogą Duchową podąża, ten posiada Guru i przynależy do Grupy-Braterskiej Wspólnoty, i wiele praktykuje, uczy się, pomaga innym, młodszym braciom i siostrom w Drodze!
Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com

sobota, 10 grudnia 2016

Przyczyny niepowodzeń w praktykach

Przyczyny niepowodzeń magii dobrobytu 




Ludzie mówią, że robią praktyki w intencji wzrostu dobrobytu, ale nie zawsze są w pełni zadowoleni z ostatecznego rezultatu. Powodem tego niezadowolenia bywa zwykle nieuwaga lub ignorancja w wypełnianiu rytuałów. Tantra gwarantuje skuteczność każdego wypełnionego rytuału, a często jest to określony czas, ilość i warunki pełnienia praktyk. Jest bardzo wiele czynników osłabiających lub uniemożliwiających spełnienie, osiągnięcie rezultatów praktyki, a starożytni mistrzowie magii duchowej błogosławili bardzo konkretne co do formy, czasu i miejsca rytuały! Nie wolno zatem ignorować przepisanych zaleceń, bo jeśli rytuał ma trwać przez sześć tygodni, a praktyka mantry dobrobytu ma być powtarzana przed wschodem Słońca, to jeden dzień, w którym człowiek zaśpi, psuje cały efekt końcowy. 

Praktyka duchowa jest jak podlewanie rośliny na pustyni, gdzie nawet parę godzin spóźnienia powoduje jej wyschnięcie i spalenie, a wiele rytuałów z powodu błędu trzeba następnego dnia po prostu rozpocząć od nowa, gdyż przez błąd praca jest rozproszona. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasady, że mantr nie należy intensywnie recytować w stanie mocnego zdenerwowania, irytacji czy złości. Robienie praktyki „na dobrobyt” akurat przy okazji kłótni z drugą połową związku, a na dodatek jeszcze kłótni o pieniądze, może przynieść wręcz odwrotne rezultaty. Do robienia praktyk duchowych zasiadamy w spokoju ducha, wyciszeni wewnętrznie z pełnią wiary i bez negatywnego nastawienia.

wtorek, 29 listopada 2016

Tantra - duchowa praktyka białej magii



Śiva & Parvati

Dla zachowania dobrego zdrowia i pomyślności człowieka warto sobie uzmysłowić, że człowiek jest bardzo społeczną, socjalną istotą. Człowiek dla swego dobrego funkcjonowania potrzebuje dobrej i oddanej grupy przyjaciół, a ta potrzeba ludzkiej istoty powoduje powstawanie wszelkich grup społecznych, w szczególności zaś religijnych, duchowych czy okultnych. Wielkie Duchowo są te wybrane osoby spośród ludzi, które zostały przez Bóstwo i Bogini pobłogosławione wielką Łaską i obdarzone charyzmatami, aby nie spędzały życia w samotności i na bezwartościowych działaniach. Człowiek powinien zrozumieć i zrealizować cel swojego życia na Ziemi, zrozumieć, dlaczego tutaj się urodził i co ma w tym życiu do spełnienia.

Taka Samorealizacja przynosi człowiekowi błogostan i rzeczywiste szczęście w życiu. Człowiek, który nie rozpoznaje swojego celu w życiu ulega zagubieniu i zezwierzęceniu, a przecież dusza wrodzona w ludzkie ciało przychodzi na Ziemię po to, aby uczynić wysiłek skierowania się ku Niebiosom, wysiłek rozwoju ku wyższym sferom Ducha. Kto się nie podejmuje ulepszania siebie, rozwoju twórczych potencjałów, udoskonalaniu, ten zasadniczo marnuje swoje życie i swą szansę wzniesienia na wyższy poziom ewolucji Świadomości! Zezwierzęcenie wielu ludzi jest główną przyczyną istnienia zła w tym świecie ludzi, dlatego podstawową rolą edukatorów jest krzewienie idei humanistycznych, humanitarnych i braterskich!

czwartek, 19 marca 2015

Joga - wedyjska kultura duchowa

JOGA - WEDYJSKA KULTURA DUCHOWA


Joga (Sanskrit, Pāli: योग Yóga) - duchowa droga rozwoju zmierzająca do zjednoczenia z Bogiem, Brahmanem. Najlepiej metodycznie opracowana w podręczniku praktyki jakim jest Jogasutra napisana przez Ryszi Patańdżali. W słynnym traktacie "Jogasutry" Patanjali mówi o jodze w rozdziale pierwszym, sutrze drugiej: yogah cittavrtti nirodhah - "Joga jest to powściągnięcie zjawisk świadomości" - (tłum. z sanskr. w przekładzie Leona Cyborana), a w następnej: tada drastuh svarupe avasthanam - "Wtedy widz utrzymuje się w swojej właściwej naturze". Osiąganie stanu Widza, Drastuh jest widoczną podstawą we wszystkich szkołach Jogi.

Joga to jeden z sześciu głównych Darśana, ortodoksyjnych, uznających autorytet Wed, systemów filozofii indyjskiej. Pewne odpowiednie zaawansowane ćwiczenia jogiczne stosuje się również w buddyzmie w praktykach tantr oraz Dzogczen w celu rozwoju duchowego, np. dla rozpoznania natury rzeczywistości (sanskryt Śunyata). Joga zajmuje się związkami między ciałem, umysłem, świadomością i duchem, reintegracją, oczyszczeniem i wzniesieniem ponad plan materialny.

poniedziałek, 7 kwietnia 2014

Nauki Duchowe Sathya Sai Baba


Bhagavan Śri Sathya Sai Baba


Wybór ze zbioru nauk Wielkiego Avatara Mistrza i Przewodnika Duchowego Śri Sathya Sai Baba. Nauki Śri Sathya Sai Baba dotyczą zjawiska sił zła, oszustów, wrogów i nieprzyjaciół, demonów, człowieczeństwa oraz boskiego guru, stanowiąc jak najbardziej reprezentatywny wybór istotnych wypowiedzi przetłumaczonych na język polski. Cytowane myśli pochodzą z polskich biuletynów "Sai Ram" oraz "Światło Miłości", a tutaj reprezentowane są w celu pokazania spójności myśli wszystkich Avatar - Mistrzów, Proroków i Świętych posłanych z Niebios dla nauczania ludzkości!

Sathya Sai Baba rzekł:


  • "Media w obłędzie prześcigają się w przekazywaniu negatywnych, egoistycznych i pełnych przemocy informacji, a przecież to, na czym skupiamy naszą uwagę odbija się w naszym życiu!" 
  • "Kiedykolwiek DEVA (Bóg, Anioł) inkarnuje się jako Avatara (Posłaniec), towarzyszą mu złe istoty, które starają się zgładzić Boskość, ale w końcu spotyka ich niepowodzenie i znikają (giną)!"