Pokazywanie postów oznaczonych etykietą magia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą magia. Pokaż wszystkie posty

środa, 12 stycznia 2022

Gagat - czarny węgiel - właściwości lecznicze i magiczne

 Gagat - czarny węgiel w produkcji biżuterii 

Gagat (ang. jet - czytaj: dżet) jest jedną z najcenniejszych odmian węgla stosowaną w jubilerstwie. Jest to odmiana węgla brunatnego o zbitej, jednorodnej budowie, która daje się łatwo obrabiać i polerować. Nazwa minerału pochodzi od rzymskiej nazwy miasta i rzeki Gagas w starożytnej Licji (Likji) w Azji Mniejszej (dzisiejsza Turcja), gdzie po raz pierwszy znaleziono gagat (grecka nazwa:lithos gagates czyli "kamień z Gagas", a z francuska "jajet"). Gagat zawiera w sobie różne domieszki takie jak: żelazo, siarka, chlor, glin, miedź, nikiel, potas, sód. Jest lekki, kruchy, miękki. Ma barwę czarną i wykazuje wyraźną podzielność, zgodną z pierwotną orientacja słojów drewna. Gagat jest łatwopalny, przy spalaniu wydziela charakterystyczny zapach. Podobnie jak bursztyn wykazuje właściwości elektrostatyczne, dlatego często mylnie nazywa się go „czarnym bursztynem”. 






Gagat powstał w środowisku wodnym, bez dostępu tlenu z uwęglenia drzew z rodziny araukarii, które powszechnie rosły w Europie przed 180 milionami lat (w jurze). Ostatecznie ukształtował się pod ciśnieniem warstw skalnych. W postaci niewielkich węglistych wkładek występuje w skałach osadowych. Występuje w Wielkiej Brytanii w hrabstwie Yorkshire, w okolicach Whitby. Gagat z tych okolic jest najbardziej ceniony i wedle odkryć archeologicznych - był używany jako ozdoba od ponad 15 tysięcy lat. W Średniowieczu, w Europie był wykorzystywany do produkcji różańców i krucyfiksów, szkatuł i biżuterii żałobnej. W Polsce, po klęsce powstania styczniowego kobiety nosiły czarną biżuterię - jako symbol utraconej ojczyzny.

Brosza - żałobna biżuteria z czasów powstania

Występuje też w USA w Wayne w Utah, we Francji Sainte-Colombesur-l’Hers w Aude, w Niemczech, Kanadzie, Turcji, Indiach, Chinach, Portugalii oraz Gruzji w regionie Tkibuli. W Polsce w rezerwacie przyrody Gagaty Sołtykowskie, spotykany w osadach jurajskich koło Odrowąża i Opoczna i w rejonie świętokrzyskim między Ostrowcem Świętokrzyskim, a Skarżyskiem-Kamienną.

poniedziałek, 10 lutego 2020

Biała magia Bogini Hekate

Hekate - Biała Magia Bogini



Bogini Hekate (HKT) - imię greckie: Ἑκάτη Hekátē, łac. Hecate, egipskie: Heqet (HQT) to w mitologii greckiej bogini magii, czarów i uroków, rozdroży (miejsc sprzyjających czarom i urokom), egzorcyzmów, widm i zjaw z zaświatów, podróży astralnych po Zaświecie, mgły, także mgły mistycznej. Hekate jest także boginią świata podziemnego, Księżyca i magii księżycowej, nekromancji i spirytyzmu (wywoływania duchów, czannelingu). Hekate według Hezjoda jest dobroczynną boginią wielu dziedzin życia - wojny, rady, gier, jeździectwa, rolnictwa, prawdopodobnie później została także bóstwem chtonicznym, czyli podziemnym, boginią sprawującą pieczę nad światem zmarłych, Hadesem i Tartarem. Jej kult związany jest z boską magią, światem duchów i widm, także tych pogrążonych w ciemnościach z powodu niskiego stopnia rozwoju. Noce spędzała goniąc z pochodnią w towarzystwie upiorów i wściekłych psów czy wilków. Podczas tytanomachii popierała bóstwo Zeusa, dlatego nie została w żaden sposób wygnana. Bogini Hekate jest małżonką Wielkiego Hermesa, co pokazuje w ezoteryzmie, że Magia jest małżonką Mądrości, Boskiej Gnozy w postaci wiedzy hermetycznej.


Hekate - Bogini Magia



Imię "Hekate" nie ma dobrze udokumentowanego pochodzenia, ale wiadomo, że praktyki magiczne z Boginią Hekate służą od wieków w celu uzyskania nieśmiertelności lub chociaż przedłużenia życia. Niektórzy sugerują, że może ono oznaczać: "Ta, która stoi w oddali", "Oddalająca", a chodzi o odsyłanie klątw i przekleństw od osób zaatakowanych czarnoksięstwem (czarną magią, satanizmem). Istnieje też podobieństwo między słowem "Hekate" a egipskim określeniem "hekau" oznaczającym magię, co chyba najlepiej oddaje funkcję bogini Hekate, a egipskiej Heqet. Według Roberta Gravesa imię to oznacza "sto" i odnosi się do Wielkiego Roku stu księżycowych miesięcy, w których dawniej rządził Święty Król. Po upływie tego czasu był on składany w ofierze, a jego krew miała stanowić symbol nowych narodzin ziemi. Niewątpliwie, praktyki z Boginią Hekate wymagają znajomości cykli i energii Księżyca, a sama Bogini Hekate transmituje przez swoją aurę i trzecie oko energię światła księżycowego dającą długowieczność oraz transformację ku ciągłej świadomości duszy poprzez kolejne wcielenia w różnych epokach i światach.

sobota, 5 stycznia 2019

Zaćmienia Słońca i Księżyca 2019 rok

Zaćmienia Słońca



  • 6 styczeń 2019 - Nów - godz 2.28 - częściowe zaćmienie Słońca
Można je zaobserwować tylko z najbardziej wysuniętych na północ regionów Azji - w Mongolii, Chinach i Japonii.  
  • 2 lipiec 2019 - Nów - godz 21.16 całkowite zaćmienie Słońca
Będzie widoczne w Argentynie i Chile, niektóre stany w USA. 
  • 26 grudzień 2019 - Nów - godz 6.13 - obrączkowe zaćmienie Słońca 
Widoczne dla mieszkańców Bliskiego Wschodu. 

wtorek, 1 stycznia 2019

Słownik pojęć duchowych

Słownik pojęć duchowych


Jest to robocza wersja Słownika Pojęć Duchowych. Nie ma tu oczywiście wszystkich duchowych pojęć ale z czasem będziemy dodawać nowe słowa, pojęcia i frazy. 

A

ABHAWA - Pustka, Próżnia
ABISZEKAM - ceremonia obmywania posągu będącego podobizną anioła, dewaty;
ADHIBUDNIA jedna z postaci Pana Indry (Indra Dewa) – jako Króla Mórz i Oceanów, Wąż Głębin, Król Ras Wężowych.
ADITI – Nieskończona, Nie-ograniczona Wolna, Wieczna, symbolizuje Nieskończonego Boga w żeńskiej formie.
ADITJA DEWA/ADITI DEWI - Dewy z Orszaku Surji (Surja Dewa), Syn Światłości, Dziecko Światłości. 
ADŻEKAPAD - jedna z postaci Pana Indry (Indra Dewa), Kozioł na jednej nodze, patron Magii i Rytuałów.
AGNI DEWA - Wielki Ognisty Anioł
AGNI DEWA/AGNAJA DEWI Agni – Ogień, Energia ognista. Je-den z najważniejszych aniołów tradycji wedyjskiej. Jego imię jest pierwszym słowem Rygwedy. Duch Ognia, władca Pierwszych Niebios (1–3 Chóry), określa prawa istot podziemnych. Oczyszcza, spala przeszłość. Władca ośrodka Splotu Słonecznego. Jest „Sercem Żywiołów”. Ostatni Strażnik Świątyni Pana Morja (Agni Joga).
AGNI - Ogień
ĀKĀŚA - Próżnia, Przestrzeń
AMBA - Matka Boska, żeński aspekt i małżonka Pana Śiwa;
AMBARA DEWA/AMBARI DEWI (AMMA, AMMARIA, AMMARI) - Duch Eteru, Świetlistej Przestrzeni, Pustki (AKAŚA). Spala materię. Duch wszystkich zasad, Król żywiołów, władca żywiołów, który rządzi tattwami. Najwyższa forma Ducha Świętego. Pierwsza substancja, z której wyłania się Światło. Energia i Moc ośrodka Gardła, władca Mowy, zapisuje każde słowo, które wypowiadamy i tak kształtuje naszą przyszłość. Daje władzę nad słuchem i mową.
AMŚA - Dzielący, obdzielający, dostarczający czystości, doskonałości, nieśmiertelności. Jest służebnikiem innych, ma zmysł sprawiedliwości, estetyki, odpowiedzialności. Strażnik Świątyni Śigatse (VI).
ANANDA - duchowa błogość, radość i zadowolenie; dar Błogostanu; dar duchowej radości i błogości towarzyszący urzeczywistnionym joginom (mistykom); ekstaza radości duchowego błogosławieństwa odziedziczonego od własnego guru.
ĀNANDA - Stan Szczęścia, Błogości
ANAWA - Ego

niedziela, 18 grudnia 2016

Stawanie się jednością z Wyższą Jaźnią




Pokój, Miłość, Piękno i Harmonia czy Obfitość to naturalne tendencje, skłonności i pragnienia ludzkiego życia, a każde z nich może być w ludzkim istnieniu na Ziemi wypełnione. Poczucie siebie i swego istnienia, JESTEM, JAM JEST wypływa z głębi ludzkiego serca, gdyż przyrodzone jest duszy, a każdy człowiek może i powinien przejawić to, czym naprawdę jest. Godną polecenia jest starowedyjska fraza, afirmacja "Aham Brahmāsmi", oznaczająca, że JAM BOSKIM JEST, bo każdy człowiek, o ile zostało w nim chociaż trochę dobra i człowieczeństwa, nosi w sobie pierwiastek Boskości, Boskie JESTEM, AHAM ASMI, JAM JEST. W świecie Zachodu o tej wewnętrznej istocie odczuwanej jako JAM JEST mówi się jako o Wyższej Boskiej Jaźni, a także jako o Jaźni Świetlistej i pełnej Pokoju czy Miłości. 

Ātman, Boska Wyższa Jaźń, Dusza symbolizowana jest jako Płomień Ognia w Sercu. Oprócz AHAM, czyli Jestem oraz Ātman, Duszy, Jaźni, używamy też słowa Swāhā, oznaczającego Wielką Kosmiczną Jaźń albo Swādha, Jaźń Światła. Obfitość wszelkich dóbr, a także wszelkie Piękno, Pokój, Harmonia czy Miłość to cechy, przymioty czy dokładniej energie, moce Wyższej Jaźni, Boskiej Duszy, którymi dysponuje nieograniczenie, a z których każdy człowiek, który nie oddzielił się dokumentnie od Boga, Stwórcy-Kreacji, może dysponować i z nich czerpać. Starożytna fraza do kontemplacji i rozważań Aham Brahma–Asmi pomaga człowiekowi osadzić się głębiej w Boskości, w Świadomości Boga, Boskiej Jaźni, która jedna jest. Człowiek świadomy Boga, Wszechobecnej Boskiej Jaźni, może w sposób bardziej efektywny i potężny czerpać z niewyczerpanej Obfitości, Powodzenia i Przyciągania korzystnych sytuacji i okoliczności, a przecież u Boga wszystko jest możliwe.

czwartek, 15 grudnia 2016

Guruh - Przewodnicy duchowi - kolory dusz i praktyki drogi

Guruh - Przewodnk Duchowy



Już od zarania dziejów ludzie chcieli rozwijać się duchowo, szukali sobie nauczyciela czy mistrza, ale nieliczni studiują i szczerze akceptują warunki Uczniostwa, a te są od wieków niezmienne dla wszystkich rozumnych istot ludzkich. Człowiek powinien najpierw wzbudzić szczere pragnienie podążania za mistrzem - nauczycielem, za duchowym przewodnikiem w ziemskim życiu. Mistrzowie - posłańcy Niebios nieustannie testują kandydatów, a najkrótszy i najbardziej podstawowy okres testowania, to od roku do trzech lat. Jeżeli kandydaci na ucznia okażą się odpowiednimi, zostają przyjęci jako Uczniowie Braterstwa Światłości Hierarchii Mistrzów. Uczeń może nawet nie zauważyć pewnego testowania, kiedy odwiedza różnych Nauczycieli i Świętych w poszukiwaniu boskiej pomocy, uzdrowienia, łaski czy przewodnictwa. 

W całej historii ludzkości nigdy nie było łatwo zostać uczniem jakiegoś Mistrza, a wręcz przeciwnie, chętni musieli dokonać wielu starań i wysiłków, aby przejść pozytywnie przez wiele prób. O jakiż to zaszczyt być osobą zaakceptowaną i przyjętą, chociaż przez najskromniejszego Mistrza - Guru. Nie ma zbyt wielu dobrych duchowych mistrzów i nauczycieli, a są mistrzowie, którzy przyjmują do Aśramu nie więcej jak 70 osób. Kolejka do uczniostwa bardzo wielka, a Mistrzowie wybierają najlepszych spośród ludzi, dlatego niewielu dostępuje Uczniostwa. Jak to mówi Mistrz Morya w swych naukach: Wielu jest zainteresowanych, a nawet powołanych, ale niewielu jest Wybranych. Te same słowa znajdujemy w Naukach Jezusa, albowiem Mistrz Morya był jednym z Jego Nauczycieli.

Boskie sekrety i tajemnice boskiej wiedzy są dobrze chronione i strzeżone przez zjawisko naturalnej selekcji. Trzeba pamiętać, że planeta ludzi, Ziemia, opisywana jest jako świat przejściowy, gdzie jedni są w drodze upadku i pogrążania się. Tacy ludzie zsuwają po równi pochyłej w dół do jeszcze gorszych, piekielnych światów, a drudzy są w procesie ewolucji, wzrostu, rozwoju i wznoszenia. Dobre siły Światła kierujące tą planetą, dają szansę każdemu w życiu, kto upada, aby zatrzymał się, zawrócił i rozpoczął wędrówkę ku Niebiosom. Magiczna ścieżka duchowa jest drogą ewolucji, wzrostu i rozwoju, drogą pogłębiania wiedzy i rozumienia. Odwieczną Ścieżkę zawsze określano Drogą Światła, Miłości, Drogą Świętej Wiedzy, Harmonii czy Prawdy. Szczerość przyłączania do wspólnot pogłębionego życia duchowego, do Aśramu Mistrza jest bardzo ważna, a Hierarchia 144 tysięcy Oświeconych i wyzwolonych, anielskich istot czuwa zawsze nad całą ludzkością. 

Na Wschodzie mówią: "Jeżeli uczeń jest gotowy - znajdzie swego nauczyciela". Jeśli gdzieś pojawiają się ludzie gotowi do ich testowania i dojrzali, aby poddać ich próbom, przychodzi jeden z naszych posłańców, aby dokonać wyboru tych, którzy naprawdę mają nieskazitelne charaktery, gotowych do praktyki i służby oddania. Uczniostwo na Ścieżce Prawdy zawsze jest służbą duchowego oddania opartą na lojalności, honorze, czci i szacunku, szczerości, wierności, a przecież cnoty wytrwałości i cierpliwości należą do najistotniejszych! Wielkim jest mistrz udzielający inicjacyjnych duchowych praktyk w imieniu Boga, Aniołów, Świętych i swoich żyjących Nauczycieli, u których sam drogą uczniostwa wędrował Mistrzem się stając. Wielkie są też Rudrowe Awatary, Posłańcy z Niebios o anielskim obliczu, którzy przychodzą jako Mistrzowie i Święci, ale nie uczą się jak zwykli ludzie, lecz rozpoznawani i akceptowani jako zstąpieni z Niebios, w pełni gotowi do uczenia ludzi. 

Mistrzowie i Święci, Awatarowie – Przewodnicy Ludzkości i Narodów są tak samo hierarchicznie zorganizowani - jak w świecie dusz przewodnicy dla różnych klas, grup i stopni ewolucji dusz ludzkich, samoświadomych. O ile ludziom łatwiej przychodzi zaakceptowanie idei bycia duszą prowadzoną przez doradców, przewodników i nadzorców w czasie życia pomiędzy wcieleniami w sferze astro-mentalnej, o tyle dziwi Nas, że tylko bardziej rozwinięte ludzkie istoty zdają sobie sprawę, że duchowo tak samo urządzona jest Ziemia jak i Niebo. Ludzie wierzą, że ich dusza po śmierci odprowadzona jest do lepszego świata przez duchowych przewodników, nadzorców i uczona przez boskich nauczycieli, aby wyciągnąć lekcje z życia w kolejnej inkarnacji ziemskiego świata.  Całe życie na Ziemi od urodzin do śmierci ciała jest dużą lekcją dla Duszy w szkole życia. 

Dla ludzi żyjących na Ziemi jest przewidziana Hierarchia-Mistrzów Przewodników (Guruh), duchowych Doradców i Nauczycieli, bo ci, co są Nauczycielami Dusz w Zaświatach inkarnują się w życiu ziemskim dla służenia swoim podopiecznym Radą, Pomocą, Wsparciem oraz Duchowym Przewodnictwem. Takie Istoty to Anioły Niebiańskie, które ludzi przeprowadzają przez Wrota Śmierci i pomagają w życiu oraz nauce na wyższych planach bytu, schodzą razem ze swoimi podopiecznymi będąc na Ziemi żywymi Guru-Mistrzami, Nauczycielami Dusz Ludzkich. Jest to wiedza ezoteryczna znana od tysięcy lat, w całej historii ludzkości, a reguła hermetyczna, jak w górze tak i na dole, jak najbardziej obowiązuje. Czasem dziwimy się, że ludziom trudno dostrzec, że ich rzekomo astralny przewodnik posiada ludzkie ciało i jest żywym Guru, acz uczy też we śnie w czasie snów i w czasie wizji, tyle, że jako Boska Dusza!

Bywa jednak, że ludzie nie akceptują swoich, wyznaczonych im przez Boga ziemskich przewodników. Bywa i tak, że nie akceptują tych nauczycieli, którzy inkarnowali się w ich kraju, a szukają innych zza granicy, bo ci, wydają im się "lepsi", bardziej "duchowi" i mający moce siddhi. Niestety jest to iluzoryczne wrażenie, bo wielu jest oszustów podszywających się pod Niebiańskich Nauczycieli. Takie puste życie ludzi, którzy dają się nabierać oszustom, jest życiem ślepca, który nie widzi i daje się zwodzić iluzjom. Dusza jednak trochę czuje, że "coś jest" i pamięta trochę podstawowych nauk, które odbyła między wcieleniami, w świecie życia dusz – w astromentalnych powłokach, gdzie odbywał się bardzo długi proces reinkarnacyjny. Wszystkie te pomyłki mogą być z powodu lucyferycznej przypadkowości i wewnętrznej ignorancji, która nie pozwala na korzystanie z autoryzowanego, boskiego Przewodnictwa Guru, mistrza-nauczyciela żyjącego na Ziemi. 

Dla skorygowania swojego losu i zmniejszenia cierpienia całej planety, ludzie muszą poszukać prawdziwych przewodników i duchowych doradców, których wgląd sięga w cykle reinkarnacji, życia po śmierci i którzy mają pojęcie o inicjacyjnej Ścieżce Duchowego Rozwoju. Często, zwykli kapłani i duchowi różnych wyznań nie są adekwatni, nie mają wglądu i wiedzy, jeśli o masowe religie chodzi, choć czasem mogą być trochę pomocni. Prawdziwi nauczyciele nie podlizują się swoim uczniom, są raczej surowi i wymagający i uczą, że Ziemia jest planetą dualizmów: dobra i zła, światła i ciemności, prawdy i fałszu, miłości i nienawiści. Prawdziwi Guruh uczą, że nad własnym rozwojem duchowym trzeba się napracować i nic samo nie przyjdzie, ani nikt za ludzi tego nie zrobi. Prawdziwi nauczyciele korygują ostro błędy innych i ostrzegają przed oszustami zwodzącymi ludzi na manowce.

Joga jest drogą do zjednoczenia duszy ludzkiej z Bogiem, ze światem wyżej wymienionym, ale musi zawierać ćwiczenia oddechowe i wiele medytacji oraz posiadać inicjacyjny system przekazu. Inaczej, same ćwiczenia fizyczno-zdrowotne nie mają głębszej niż lecznicza wartości duchowej. U przełomu II/III tysiąclecia wielu rzekomo praktykuje jogę, ale jest to tylko pozór, gdyż nic ci ludzie nie wiedzą ani o celu, ani o praktyce jogi, krocząc ku czczej gimnastyce, co jest raczej uprymitywnieniem polegającym na kulcie ciała i nic nie wnosi dla rozwoju duszy. Wiele takich osób może powiedzieć, że przecież jeśli ciało się rozwija, to świadomość też, ale niestety ten proces jest odwrotny. To rozwój świadomości wpływa bardziej na wygląd naszego ciała i zdolność do podążania Drogą Duchowego Rozwoju pod kierunkiem Mistrza/Mistrzyni.

Szukajcie ludzie Guru-Nauczyciela, Doradcy, Przewodnika i Mistrza, który przyjmie was nie na chwilową terapię, ale na zawsze, na wszystkie wcielenia. Szukajcie takiego, który przyłączy was do Wspólnoty, Braterstwa Inicjowanych w Bogu Dusz. To jest nauka, która rozkwita w Epoce Wodnika. Kto chce uczyć innych, musi mieć świadomość odpowiedzialności za dusze uczonych ludzi przez wiele wcieleń i świadomość długotrwałych rezultatów. Każda dusza po śmierci ciała jest oczyszczona, uzdatniana, osądzona w mądry sposób i umiejscowiona w odpowiedniej klasie z podobnymi sobie w rozwoju, ale tylko Starsze Dusze, Rada Starszych Braci i Sióstr Ludzkości, Rada Oświeconych Mistrzów Miłości-Mądrości sprawuje nadzór i nauczanie pełniąc role Przewodników Duchowych prawdziwego rodzaju. Im bardziej nieświadomy jest człowiek procesu życia, którego fizyczna egzystencja jest małą cząstką, tym bardziej niski jest jego stopień ewolucji i rozwoju. 

Można powiedzieć, że trzy czwarte ludzkości to dusze młode, nierozwinięte, bezowocne, a tylko jedna czwarta pracuje jakoś nad swoim rozwojem i z lekcji losu wyciąga jakieś sensowne, choć ograniczone wnioski. Reszta śpi i trzeba pomagać w rozwoju budzących się, których falami zawsze jest sporo, choć bywają uziemiani, zniechęcani przez problemy osobiste, egoizm, złą rodzinę, czy religię, która im tego zabrania. Kto dojrzał już by nieść duchową pomoc młodszym siostrom i braciom, ludzkim duszom, ten spędza co dzień godziny na pracy posyłania błogosławiącej, świetlistej energii, srebrzysto-błękitnego promienia do miejsc i ludzi potrzebujących oczyszczenia i uzdrowienia. Tworzenie Trójkąta czy Stożka Światła ponad i wokół siebie, a także dla ochrony swego domu czy okolicy, rodziny, wioski to bardzo podstawowa praca dla osób które wyrosły ponad egotyczny astralizm i rozwijają prawidłowo mentalne pierwiastki Umysłu (Manasu), Jaźni. 

Bezinteresowne pomaganie innym ludziom na różne sposoby, to oznaka promyczków budzenia się młodych dusz ku wyższemu szczeblowi rozwoju. Kto medytuje sam dla siebie, ciągle spowity jest mrokami ciemnego egotyzmu, które generalnie degradują cały rodzaj ludzki i inne rasy istnień. Im mądrzejsza duchowo istota, tym więcej żółto-złocistego blasku w jej aurze, ale dopiero błękit pokazuje rozwój Mocy a fiolet przeistoczenie w Bezforemnego Ducha i Kosmiczną Wibrację poza zaświatami dusz foremnych, choć świetlistych. Białe Światło, dla niektórych szczyt rozwoju, to początek Drogi, ogólny blask Oczyszczonych Jaźni, Dusz, trzeba zawsze to pamiętać. 

Wyższy rozwój duchowy ma Siedem Stopni i odznaczają się one barwami, tęczowymi poblaskami aury wokół każdej duszy mającej postać. Przydatna jest praktyka oczyszczająca wnętrza czakramów z pomocą Białego Blasku (BB), ale i potrzebna jest wielka praca nad rozwojem kolorowych, tęczowych aspektów, które pokazują faktyczny stopień rozwoju duszy. Niebiosa, zaświaty oczyszczonych i odnowionych dusz, pełne są istot w bieli, ale to są zwykli inkarnujący mieszkańcy, często mało świadomi siebie, którzy odbyli pielgrzymkę pomiędzy wcieleniami i zbliżają się do kolejnej inkarnacji. Czystość dziecka, nawet obciążonego wadami karmicznymi wynika z obmycia takiej duszy w prysznicu niebiańskiego Białego Światła, które z Wyższego Źródła, od Boga i Bóstw Nieba pochodzi. Kto Drogą Duchową podąża, ten posiada Guru i przynależy do Grupy-Braterskiej Wspólnoty, i wiele praktykuje, uczy się, pomaga innym, młodszym braciom i siostrom w Drodze!
Zapraszamy na warsztaty rozwoju duchowego


© Wszelkie prawa do publikacji zastrzeżone przez: ezoteryka-magia-okultyzm.blogspot.com

sobota, 10 grudnia 2016

Przyczyny niepowodzeń w praktykach

Przyczyny niepowodzeń magii dobrobytu 




Ludzie mówią, że robią praktyki w intencji wzrostu dobrobytu, ale nie zawsze są w pełni zadowoleni z ostatecznego rezultatu. Powodem tego niezadowolenia bywa zwykle nieuwaga lub ignorancja w wypełnianiu rytuałów. Tantra gwarantuje skuteczność każdego wypełnionego rytuału, a często jest to określony czas, ilość i warunki pełnienia praktyk. Jest bardzo wiele czynników osłabiających lub uniemożliwiających spełnienie, osiągnięcie rezultatów praktyki, a starożytni mistrzowie magii duchowej błogosławili bardzo konkretne co do formy, czasu i miejsca rytuały! Nie wolno zatem ignorować przepisanych zaleceń, bo jeśli rytuał ma trwać przez sześć tygodni, a praktyka mantry dobrobytu ma być powtarzana przed wschodem Słońca, to jeden dzień, w którym człowiek zaśpi, psuje cały efekt końcowy. 

Praktyka duchowa jest jak podlewanie rośliny na pustyni, gdzie nawet parę godzin spóźnienia powoduje jej wyschnięcie i spalenie, a wiele rytuałów z powodu błędu trzeba następnego dnia po prostu rozpocząć od nowa, gdyż przez błąd praca jest rozproszona. Bardzo ważne jest przestrzeganie zasady, że mantr nie należy intensywnie recytować w stanie mocnego zdenerwowania, irytacji czy złości. Robienie praktyki „na dobrobyt” akurat przy okazji kłótni z drugą połową związku, a na dodatek jeszcze kłótni o pieniądze, może przynieść wręcz odwrotne rezultaty. Do robienia praktyk duchowych zasiadamy w spokoju ducha, wyciszeni wewnętrznie z pełnią wiary i bez negatywnego nastawienia.

wtorek, 29 listopada 2016

Tantra - duchowa praktyka białej magii



Śiva & Parvati

Dla zachowania dobrego zdrowia i pomyślności człowieka warto sobie uzmysłowić, że człowiek jest bardzo społeczną, socjalną istotą. Człowiek dla swego dobrego funkcjonowania potrzebuje dobrej i oddanej grupy przyjaciół, a ta potrzeba ludzkiej istoty powoduje powstawanie wszelkich grup społecznych, w szczególności zaś religijnych, duchowych czy okultnych. Wielkie Duchowo są te wybrane osoby spośród ludzi, które zostały przez Bóstwo i Bogini pobłogosławione wielką Łaską i obdarzone charyzmatami, aby nie spędzały życia w samotności i na bezwartościowych działaniach. Człowiek powinien zrozumieć i zrealizować cel swojego życia na Ziemi, zrozumieć, dlaczego tutaj się urodził i co ma w tym życiu do spełnienia.

Taka Samorealizacja przynosi człowiekowi błogostan i rzeczywiste szczęście w życiu. Człowiek, który nie rozpoznaje swojego celu w życiu ulega zagubieniu i zezwierzęceniu, a przecież dusza wrodzona w ludzkie ciało przychodzi na Ziemię po to, aby uczynić wysiłek skierowania się ku Niebiosom, wysiłek rozwoju ku wyższym sferom Ducha. Kto się nie podejmuje ulepszania siebie, rozwoju twórczych potencjałów, udoskonalaniu, ten zasadniczo marnuje swoje życie i swą szansę wzniesienia na wyższy poziom ewolucji Świadomości! Zezwierzęcenie wielu ludzi jest główną przyczyną istnienia zła w tym świecie ludzi, dlatego podstawową rolą edukatorów jest krzewienie idei humanistycznych, humanitarnych i braterskich!

czwartek, 17 listopada 2016

Mądrość, wiedza i moc szamana

Szaman to słowo pochodzi z Sanskrytu - języka staroindyjskiego, a za sprawą Arjów rozpowszechniło się w całej Euro-Azji - szczególnie na północ od Indii, na terenie wszystkich republik dawnego Związku Radzieckiego, a w szczególności na Syberii. Literki „Sz” i „S” w słowach na początku wyrazów często w Sanskrycie, języku Kriszna i Buddha, a także Zarathusztra czy Lao Tsy wymieniają się, dając ciekawe językowe zjawisko podwójnej pisowni słów i stąd występująca bardziej ludowa wersja „Szaman” oraz bardziej naukowa, liturgiczna wersja „Saman”, jaka częściej jest spotykana we współczesnych językach Indii, jak Hindi, które pochodzą z Sanskrytu. 

Szaman kojarzy się każdemu z rytualnym tańcem, wzniosłym śpiewem, intensywną recytacją formuł magicznych, w istocie Świętych Modlitw, z uzdrawianiem przez nakładanie rąk i wypędzaniem złych duchów, z władzą nad życiem i śmiercią do pewnego stopnia, a także nad siłami przyrody, żywiołami jak przywoływanie deszczu. Powszechnie znana jest umiejętność wykonywania oczyszczających i uzdrawiających rytuałów takich jak przechodzenie przez pole rozżarzonych węgli z ogniska, albo uzdrawiające kąpiele i zanurzenia w leczniczych wodach czystych rzek czy strumieni. Praca z połączeniem z Wyższą, Boską Jaźnią, Duszą, a także praca z Energiami Żywiołów oraz ze Światłem Ducha Życia (Prańa, Mana) to dobrze znane „szamańskie“ zagadnienia! 

wtorek, 24 listopada 2015

Włodzimierz Sanżerewski jasnowidz chiromanta

Włodzimierz Sanżerewski - wróżbita, astrolog i jasnowidz




WŁODZIMIERZ SANŻEREWSKI - znany w Polsce i USA wróżbita (tarocista), astrolog, chiromanta, jasnowidz. Urodził się w Charkowie w 1960 roku. Ojciec był inżynierem elektronikiem, a matka lekarzem hematologiem. Babka ze strony mamy była doskonale znaną wróżbitką i chiromantką, żoną polskiego oficera. Badania genealogiczne nazwiska Sanżerewski we Francji i na Ukrainie pokazują związek rodzinny z hrabią De Saint Germain, który przybył z Francji do Rosji, gdzie brał udział w spisku na życie cara Piotra I i musiał szybko ewakuować się z Petersburga. Ostatecznie osiadł na stałe pod Lwowem poślubiając piękną Polkę. Nazwisko stopniowo ulegało zesłowiańszczeniu do postaci Sanżerewski. Dodajmy także, że hrabia De Saint Germain był znanym astrologiem, magiem i okultystą. Włodzimierz Sanżerewski wiele lat był wykładowcą w Szkole Biznesu w Rydze, gdzie zajmował się wykładami na temat wykrywania szpiegów przemysłowych. Obecnie mieszka w Polsce i wiele podróżuje, regularnie spotykając się z klientami w zarówno w Warszawie, jak i Nowym Jorku, Chicago i Kalifornii. Przepowiada on przyszłość niczym wyrocznia delficka zarówno zwykłym ludziom jak i znanym osobistościom ze świata polityki, filmu czy estrady. Jasnowidz, astrolog i wróżbita chiromanta czy raczej wieszcz jest powściągliwy i oszczędny w słowach, nie mówi zbyt wiele. Niektórzy - zwłaszcza ci biegający od jednego wróżbity do drugiego - mogą poczuć się rozczarowani skąpymi ale bardzo istotnymi informacjami. 

środa, 23 września 2015

Dalaj Lama - test osobowości - psychologia

Test osobowości według Dalaj Lamy





Ten test Dalaj Lama utworzył w roku milenijnym. Zawiera on tylko cztery krótkie pytania, na które trzeba odpowiedzieć uczciwie i w miarę szybko. Odpowiedzi na pewno Cię zaskoczą, ale bądź cierpliwy i zanim rozwiążesz test, nie podglądaj odpowiedzi, nie przekłamuj samego siebie. Test jest nie tylko dobrą zabawą, ale i sprawdzianem samego siebie.

A więc: Do dzieła.

Weź kartkę i długopis i odpowiadaj na pytania w kolejności - tak jak się ukazują. Nie podglądaj odpowiedzi i bądź ze sobą szczery. 

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

Huna i Roa - Magia - religia - uzdrawianie - wierzenia

HUNA i ROA - Magia, religia, wierzenia i uzdrawianie ludów Oceanii


Magiczna Huna, moc Mana, hawajskie masaże Lomi-Lomi Nui, maoryskie Ma-Uri i inne ciekawe nauki tajemne oraz praktyki szamańskie kahunów dla ratowania zdrowia i upadającego ducha współczesnej cywilizacji zachodniej. Artykuł przybliża też religię ludów Oceanii wraz z jej zasadniczym monoteizmem i bogactwem form kultowych oraz historią, bogatą mitologią, ciekawymi wierzeniami i miejscami, które tak czy owak warto zwiedzić.

wtorek, 24 marca 2015

Tantra joga - objawienie Śiwa i Śakti

TANTRA JOGA: Objawienie Boga Sziwa - Joga dla wszystkich ludzi



Święta Rodzina - Śiva & Śakti - Ganeśa i Karttikeja

Przedstawiamy podstawową tantryczną wiedzę duchową i religijną na temat Boga Śiwa (Sziwa, Siwa) w hinduizmie i jego ezoterycznym nurcie czyli w tantryzmie oraz wprowadzające przesłania nauk duchowych sziwaizmu (śiwaizmu) dla ludzkości udzielanych przez posłańców (aćarjów) Wielkiego Białego Bractwa Mistrzów Mądrości Dalekiego Wschodu z siedzibą w Himalajach. Być może znajdziesz tu coś dla siebie, aby móc w końcu rozpocząć praktykę Tantra Jogi, którą sataniści chcieliby zamienić na rodzaj chorobliwego seksualizmu z którym autentyczna tantra joga nie ma nic wspólnego...

czwartek, 29 stycznia 2015

Tantra Związki Miłości i Prosperity

Magia Tantry - Związki Miłości i Prosperity



Tantra oznacza dosłownie "wyzbycie się prymitywności", "wysubtelnienie". Termin Tantra jest synonimem pojęcia Magia w szczególności do dziedziny kształtowania miłosnych związków międzyludzkich oraz życiowego powodzenia czyli w praktyce skutecznego prosperowania. W naukach Laja Jogi, Tantra zajmuje poczesne miejsce ponieważ dotyczy skutecznego usuwania problemów kłopotów codziennego ludzkiego życia. Mędrcy Tantrę nazwali Sztuką Życia, a współcześnie treningi tantryczne pojawiają się pod nazwami Psychosyntezy, Psychologii Transpersonalnej, Rebirthingu, Regresingu, Sztuki Życia, Laboratorium Psychoedukacji, Szkoły Życia, Kursów Prosperity, Świadomości Dobrobytu, Związków Miłości, Sztuki Afirmowania, Duchowej Kultury, Kursu Cudów, Menadżeringu, Duchowego Tańca, Pozytywnego Myślenia, Twórczej Wizualizacji, Asertywności, Kreatywności i podobnych. Wszystkie te kursy i treningi są właśnie wprowadzeniem w jakiś aspekt wiedzy i praktyki naszej starożytnej Tantry będącej prawdziwąMagią Życia.

niedziela, 27 października 2013

Magiczna biżuteria





SilmarienArt to mistyczne i artystyczne urzeczywistnienie moich duchowych inspiracji, które postanowiłam przejawić pod postacią ręcznie tworzonej biżuterii. Sztuka celtycka, elficka a także słowiańska i wschodnia zawsze mnie fascynowały, dlatego też mają wyraźne odbicie w tworzonych projektach. 

Biżuteria ta jest niepowtarzalna, tworzona z  naturalnych minerałów i kamieni półszlachetnych, oprawiona w metale uzdrawiające: srebro i miedź. Wisiorki, bransoletki, kolczyki, naszyjniki, amulety- wszystko to tworzone jest ręcznie o unikatowym kształcie i formie. 

czwartek, 26 września 2013

JADEIT - Święty Kamień Mistyków



Jadeit - Święty kamień władzy, długowieczności, płodności, mądrości i równowagi.

Jadeit jest minerałem znanym także pod nazwą żad imperialny (przeźroczysty, szmaragdowo-zielony) - najbardziej znaną - która to też rozciąga się na nefryty. Minerał ten występuje w wielobarwnych bryłach o różnych kolorach: zielonym, pomarańczowym, brązowym, niebieskim, kremowym, białym, lawendowym, czerwonym, perłowym, szarym i czarnym. Czasem kolory się mieszają i tworzą wzory lub żyłki w skale. Jest bardzo rzadkim minerałem i rzadko też tworzy dobrze wykształcone kryształy, ale za to najczęściej występuje w postaci zbitej masy mikrokrystalicznej, włóknistej tworząc skupienia ziarniste lub włókniste agregaty. Również najczęściej jest lśniąco zielony, przeświecający lub przeźroczysty. Współwystępuje z diopsydem, egirynem, glaukofanem, albitem, granatem, a z egirynem i omfacytem tworzy szereg jadeitu. Skupiska jadeitu mogą osiągnąć masę kilku ton, ale nie wszystkie minerały mogą się przydać jako materiał jubilerski. Jadeit jest też cenionym materiałem rzeźbiarskim, o którego wartości decyduje nie tylko artyzm artysty, ale również jakość użytego kamienia i jego barwa. 

wtorek, 24 września 2013

OKULTYZM




Okultyzm to doświadczanie istnienia tajemnych sił w przyrodzie i w człowieku oraz ogół związanych z nimi praktyk, których celem jest wykorzystanie ich dla dobra człowieka lub też wywarcie wpływu na ludzkie zachowania i przebieg zdarzeń w przyrodzie. Badaniami zjawisk okultystycznych zajmuje się parapsychologia. Najczęściej kojarzona tematyka okultystyczna to różdżkarstwo i wahadlarstwo, mediumizm i spirytyzm, astrologia, numerologia, anioły czy wieszczenie przyszłości. Do zainteresowania zjawiskami określanymi mianem okultyzmu w drugiej połowie XIX przyczynił się m.in. filozoficzny pragmatyzm W. Jamesa i intuicjonistyczna “filozofia życia” H. Bergsona, które w konsekwencji dały początek filozoficznemu spirytualizmowi drugiej połowy XIX i XX wieku oraz teozofii.